Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji. Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji.
972 (572) 2010-10-08 - 2010-10-14

Kamień węgielny pod bibliotekę

30 września 2010 r. wmurowano akt erekcyjny pod budowę budynku Biblioteki Akademickiej wraz z Centrum Audytoryjno-Informacyjnym Akademii Marynarki Wojennej. Uroczystość poprzedziła inauguracja roku na uczelni.
Na akcie erekcyjnym znalazły się podpisy Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha i Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, rektora-komendanta Akademii Marynarki Wojennej kontradmirała dr. inż. Czesława Dyrcza, Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, przedstawicieli projektantów i wykonawców. Budowa Biblioteki Akademickiej wraz z Centrum Audytoryjno-Informacyjnym rozpoczęła się w maju tego roku. Cały kompleks przybierze kształt litery L i powstanie wokół parkingu uczelni. W części konferencyjnej przewidziano salę na 500 osób (z możliwością podziału na dwie po 250 osób) oraz dwie mniejsze na około 100 osób każda. Nowa biblioteka podniesie jakość kształcenia studentów oraz zapewni mieszkańcom Gdyni i okolic powszechny dostęp do literatury naukowej.
Oddanie budynku do użytku przewidziane jest na wrzesień 2012 r. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.