972 (572) 2010-10-08 - 2010-10-14

Strzelcy Floty z medalami

W dniach 27-29 września 2010 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. W tym roku gospodarzem tej imprezy była strzelnica bydgoskiego Zawiszy.
Na uwagę zasługuje start Patryka Błażuka, który wywalczył dla sekcji strzeleckiej dwa medale: złoty w trudnej technicznie konkurencji karabin sportowy 3x10 strzałów (272 pkt) oraz srebrny w konkurencji karabin pneumatyczny 30 strzałów (271 pkt).
To był jego drugi start w tej kategorii wiekowej. W ubiegłym roku udanie debiutował na czwartej pozycji, tuż za podium zdradzając już wtedy wielki apetyt na sukces. W 2010 roku potwierdził swoje wysokie aspiracje. Znakomitą formę prezentował również Dawid Tomes zdobywając dwa krążki: srebrny w swojej koronnej konkurencji - pistolet szybkostrzelny i brązowy w wymagającej dużego refleksu, konkurencji pistolet sportowy- część szybka. Pozostali reprezentanci WKS Flota Gdynia, mimo, iż nie znaleźli się na podium, ustanowili nowe rekordy życiowe na poziomie II i III klasy sportowej byli to m.in. Monika Górnikowska, Estera Rintz, Ania Tokarska, Kamil Musiałowski, Mateusz Akacki, Alan Sławiński i Tomek Bławat.
W klasyfikacji województw POMORSKIE zajęło pierwsze miejsce.
Przy okazji informujemy, że Sekcja Strzelecka Wojskowego Klubu Sportowego „FLOTA" Gdynia zaprasza chętnych do wyczynowego uprawiania strzelectwa sportowego.
Od października do grudnia 2010 organizujemy zapisy dziewcząt i chłopców urodzonych w 1997 roku.
Rodzice zainteresowani rozwojem sportowym swoich dzieci proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy: Beata Komar, tel. 502 557 538, beatakom@gmail.com