972 (572) 2010-10-08 - 2010-10-14

Szkoły otwarte zapraszają

W Gdyni wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła jesienna edycja projektu „Szkoły otwarte". Celem tego programu jest stworzenie mieszkańcom Gdyni szerokiej oferty aktywnego spędzania wolnego czasu, przy wykorzystaniu bazy lokalowej placówek oświatowych. Na pokrycie części kosztów, wynikających z realizacji programu, placówki oświatowe otrzymują dotację z budżetu Miasta. Do końca tego roku (od września do grudnia) kwota ta wyniesie136.600 zł. W 2011 r. zaplanowano dofinansowanie w kwocie 420 tys. zł (na obie edycje: wiosenną i jesienną). Pozostałe koszty pokrywane są z opłat wnoszonych przez uczestników. Poniżej prezentujemy Państwu ofertę siedemnastu gdyńskich placówek, w których zajęcia odbywają się właśnie w ramach „szkoły otwartej".

Szkoła Podstawowa nr 16,
ul. Chabrowa 43, tel. 58 623 85 67,
e-mail: sp16.gdynia@wp.pl
Koordynator: Marzena Ciechomska
dla dzieci:
- Kółko matematyczne „Nie taki diabeł straszny" - prowadzący: D. Derheld, środa w godz. 14.35 - 15.35 (bezpłatne);
- Klub matematyczny III poziomy - prowadzące: A. Literska, L. Kowalska, D. Derheld, czwartek w godz. 15.00 - 16.30, poniedziałek w godz. 14.35 - 16.05 oraz czwartek w godz. 14.40 - 16.15 (bezpłatne);
- Zajęcia informatyczne „Gry i zabawy" - w trakcie organizacji (bezpłatne);
- Zespół wokalny - prowadzący: M. Miksa, środa w godz. 13.30 - 15.00 (bezpłatne),
- Zajęcia sportowe - w trakcie organizacji (bezpłatne);
- Rytmika z elementami tańca nowoczesnego - prowadzący: J. Chęcińska, piątek w godz. 15.30 - 16.15 (bezpłatne);
- Taniec współczesny - prowadzący: J. Chęcińska, poniedziałek w godz. 16.30 - 18.00 (bezpłatne);
- Zajęcia plastyczne - prowadzący: M. Miksa, środa w godz. 12.00 - 13.30 (bezpłatne);
- „Akademia sześciolatka" - prowadzący: E. Tarasiuk, wtorek w godz. 8.15 - 9.00 i 9.05 - 9.50 oraz środa w godz. 9.00 - 9.45 i 9.50 - 10.35 (bezpłatne),
- Zajęcia muzyczne gra na instrumentach - prowadzący: M. Miksa, poniedziałek w godz. 13.30 - 15.00 (bezpłatne);
- Język angielski dla pięcio i sześciolatków - prowadzący: B. Prokopiuk, wtorek w godz. 13.30 - 14.15 (25 zł/mc);
- Kółko historyczne - w trakcie organizacji (bezpłatne);
- Kółko polonistyczne „Klub Pana Słówko" - prowadzący: A. Puczydłowska, czwartek w godz. 13.50 - 14.35 (bezpłatne);
- Kółko polonistyczne „Polonistyczne Asy" - prowadzący: A. Puczydłowska, wtorek w godz. 14.40 - 16.10 (bezpłatne);
- Kółko polonistyczne „Kolorowa ortografia" - prowadzący: D. Bębenek, poniedziałek w godz. 12.00 - 13.30 (bezpłatne);
dla dorosłych:
- Język angielski - w trakcie organizacji (200 zł/rok);
- Język włoski - prowadzący: M. Dopka, poziom średni środa w godz. 17.45 - 19.15 oraz grupa zaawansowana piątek w godz. 17.00 - 18.30 (200 zł/rok);
- Język hiszpański - prowadzący E. Dalecka, poziom podstawowy czwartek w godz. 18.15 - 19.45, grupa zaawansowana poniedziałek w godz. 16.50 - 18.20 oraz grupa średnia poniedziałek w godz. 18.30 - 20.00 (200 zł/rok);
- Nordic Walking - prowadzący: R. Borowska, sobota w godz. 9.00 - 10.30 i 15.00-16.30 oraz niedziela w godz. 9.00 - 11.00 (25 zł/mies.);
- Siatkówka - prowadzący: W. Borowski, środa w godz. 19.00 - 22.00 (25 zł/mies.),
- Koszykówka - prowadzący: H. Słomska i W. Szczybelski, poniedziałek w godz. 20.00 - 22.00 (25 zł/mies.);
- Fitness - w trakcie organizacji (25 zł/ mies.);
- Gimnastyka usprawniająca - prowadzący: I. Leszkowicz, poniedziałek w godz. 18.00 - 19.00 oraz czwartek w godz. 18.00 - 19.00 (25 zł/mies.).
Zespół Szkół nr 9
Szkoła Podstawowa nr 31 i Gimnazjum nr 12,
ul. Chylońska 227, tel. (58) 782 11 51,
e-mail: zs9cisowa@gmail.com
Koordynator: Hanna Jarska
- Siatkówka dla dziewcząt - środa w godz. 16.00 - 17.00 (bezpłatne);
- Samoobrona dla młodzieży - poniedziałek i czwartek w godz. 19.30 - 20.30 (bezpłatne);
- Unihokej dla młodzieży - poniedziałek w godz. 17.00 - 18.00 (bezpłatne);
- Gimnastyka odchudzająca - poniedziałek i czwartek w godz. 18.30 - 19.30 (4,50 zł za zajęcia);
- Tenis stołowy - od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 19.00 (15 zł za miesiąc);
- Aikido WUSHU dla młodzieży - środa w godz. 17.00 - 19.00 oraz piątek w godz. 17.30 - 20.30 (bezpłatne);
- Karate dla młodzieży i dorosłych - wtorek w godz. 17.00 - 18.30 oraz sobota w godz. 10.30 - 12.00 (bezpłatne);
- Piłka nożna dla młodzieży - piątek w godz. 17.00 - 18.15 (bezpłatne).
Szkoła Podstawowa nr 40,
ul. Rozewska 33, tel. 58 623 25 88,
e-mail: sp40gdynia@neostrada.pl
Koordynator: Joanna Polmańska
dla dzieci i młodzieży:
- Język angielski dla dzieci - prowadzący: Joanna Straszak, kl.1 poniedziałek w godz. 10.40 - 11.25 oraz kl. 2 czwartek w godz. 11.25 - 12.20; prowadzący: Ilona Dziubek, kl. 1 poniedziałek w godz. 12.40 - 13.25 oraz kl. 4 środa w godz. 13.40 - 14.30; prowadzący: Marcelina Dutkiewicz, kl. 3 środa w godz. 13.40 - 14.30 oraz poniedziałek w godz. 16.15 - 17.00; prowadzący: Anna Pawłowska, kl. 1 czwartek w godz. 9.45 - 10.30 oraz kl. 2 czwartek w godz. 10.40 - 11.25; prowadzący: Małgorzata Wasilewska, poniedziałek kl. 1 w godz. 16.15 - 17.00, kl. 0 17.05 - 17.50, wtorek kl. 3 w godz. 16.15-17.00 i kl. 4 i 5 w godz. 17.05 - 17.50, środa kl. 2 w godz. 16.15-17.00 oraz kl. 0 w godz. 17.05 - 17.50, kl. 3 czwartek w godz. 16.15-17.00, kl. 0 piątek w godz. 16.40 - 17.25 (40 zł/mies.);
- Zajęcia taneczne dla najmłodszych - prowadzący: Karolina Makarewicz, piątek w godz. 11.35 - 12.20, przy sali gimnastycznej (bezpłatnie),
- Akademia sześciolatka - prowadzący: Lucyna Szypuła, czwartek w godz. 13.00 - 13.45, sala nr 28 (bezpłatnie);
- Zajęcia plastyczne - prowadzący: Paweł Grobis, poniedziałek w godz. 16.15 - 17.00, sala nr 11 (bezpłatnie);
- Zajęcia plastyczne z elementami fotografiki - prowadzący: Joanna Drabińska, poniedziałek w godz. 16.15 - 17.00, sala nr 2 (bezpłatnie);
- Gimnastyka artystyczna - prowadzący: Karolina Makarewicz, środa w godz. 17.00 - 17.45, sala gimnastyczna (bezpłatnie),
- Zajęcia z elementami socjoterapii - prowadzący: Anna Grygiel, poniedziałek w godz. 16.20 - 17.05, świetlica (bezpłatnie);
- Zajęcia instrumentalne: nauka gry na gitarze - prowadzący: Joanna Polmańska i Wioletta Orłowska, czwartek w godz. 16.15 - 17.00, sala nr 1 (10 zł/mies.);
- Spotkania ze sztuką - imprezy kulturalne - prowadzący: Larysa Tomczak, poniedziałek w godz. 10.00 - 12.00, czytelnia (bezpłatnie;
- Warsztaty wokalne (schola) - prowadzący: Joanna Polmańska, piątek w godz. 16.30 - 18.00 oraz niedziela w godz. 9.00 - 11.00, salka katechetyczna (bezpłatnie);
- Eucharystyczny Ruch Młodych - prowadzący: Ewa Boike i Krystyna Wilk, sobota w godz. 10.00 - 11.00, salka katechetyczna (bezpłatnie);
- Klub Młodych Gdynian - prowadzący: Stanisław Kudławiec, sobota w godz. 12.00 - 14.00, sala nr 30 (bezpłatnie);
- Klub Kłapouchego - prowadzący: Małgorzata Trzebiatowska, środa w godz. 13.20 - 14.05, sala nr 27 (bezpłatnie);
- Zajęcia teatralne dla klas IV - VI - prowadzący: Alicja Szałucka, piątek w godz. 14.40 - 15.25, sala nr 64 (bezpłatnie);
- Nauka pływania: różne grupy zaawansowania - prowadzący: Leszek Żuchowski, we wszystkie dni tygodnia, zapisy pod nr tel. 696 421 157, basen (80 zł/mies.);
- Nauka języka włoskiego dla dzieci - prowadzący: Małgorzata Dopka, piątek w godz. 8.45 - 9.30, mała świetlica (20 zł/mies.);
dla dorosłych:
- Nauka języka włoskiego - prowadzący: Małgorzata Dopka, poniedziałek w godz. 17.00 - 18.30, sala nr 6 (30 zł/mies.),
- Nauka języka rosyjskiego - prowadzący: Larysa Tomczak, wtorek w godz. 19.00 - 19.45, sala nr 31 (40 zł/mies.),
- Nauka języka angielskiego - prowadzący: Małgorzata Wasilewska, piątek w godz. 17.30 - 18.15 (grupa średniozaawansowana), sala nr 6 (40 zł/mies.),
- Zajęcia komputerowe - prowadzący: Jan Filarski, poniedziałek w godz. 15.50 - 16.15, sala nr 37 (32 zł/mies.),
- Gimnastyka rekreacyjna dla pań Pilates - prowadzący: Karolina Makarewicz, środa w godz. 18.00 - 18.45, sala gimnastyczna (32 zł/mies.),
- Zajęcia sportowe dla pań - siatkówka, koszykówka - prowadzący: Tadeusz Barański, środa godz. 20.30 - 21.30, sala gimnastyczna (32 zł/mies.);
- Szkoła biblijna - prowadzący: ks Wojciech Kozłowski, 4-niedziela m-ca w godz. 15.00 - 18.00, parter (bezpłatnie);
- Nauka tańca towarzyskiego dla dorosłych - prowadzący: Patryk Nieżorawski, środa w godz. 20.30 - 21.30, hol I piętra (20 zł/mies.);
- Klub Kangura zajęcia dla mam z malutkimi dziećmi - prowadzący: Katarzyna Mierzejewska, 3 - soboty miesiąca, sala nr 25 (bezpłatnie).
Zespół Szkół nr 11
Szkoła Podstawowa nr 43 i Gimnazjum nr 16,
ul. Porębskiego 21, tel. 58 625 57 09,
e-mail: sekretariat@zs11.gdynia.pl
Koordynator: Monika Pierzga
- Tenis ziemny - prowadzący: Arkadiusz Sobieraj, poniedziałek w godz. 15.0 - 18.00 na dużej sali gimnastycznej oraz na małej sali gimnastycznej w poniedziałek w godz. 19.00 - 20.00 oraz czwartek w godz. 15.00 - 17.00;
- Piłka siatkowa dla dzieci i młodzieży - prowadzący: Michał Olszewski, wtorek na dużej sali gimnastycznej w godz. 16.30 - 19.30 oraz na małej sali gimnastycznej w czwartek w godz. 17.30 - 19.00;
- Piłka nożna dla dorosłych - prowadzący: Monika Pierzga, wtorek w godz. 20.00 - 21.30 na dużej sali gimnastycznej;
- Piłka nożna dla młodzieży wyselekcjonowanej - prowadzący: Janusz Rodziewicz, czwartek w godz. 16.30 - 18.00 na dużej sali gimnastycznej;
- Piłka siatkowa - prowadzący: Maria Andrzejczak, czwartek w godz. 18.00 - 19.30 na dużej sali gimnastycznej.;
- Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dorosłych z dzielnicy Pogórze - prowadzący: Janusz Rodziewicz, piątek w godz. 20.00 - 21.30 na dużej sali gimnastycznej;
- Lekkoatletyka dla młodzieży i absolwentów - prowadzący: Wojciech Ziemkiewicz, wtorek godz. 18.00-19.30 oraz środa w godz. 15.30 - 17.00 na małej sali gimnastycznej;
- Aerobik - prowadzący: Marzena Gajlewicz, poniedziałek w godz. 18.00 - 20.00 oraz czwartek w godz. 18.00 - 20.00, sala korekcyjna z lustrami;
- Akademia Przedszkolaka dla dzieci w wieku przedszkolnym - prowadzący: Barbara Balewska, poniedziałek i środa w godz. 10.00 - 13.00 , nowa sala w świetlicy szkolnej.
W szkole funkcjonują także: szkoła tańca „step by step", szkoła tańca „El Dance", klub piłkarski „Iskra Gdynia", karate, aikido i zajęcia szachowe.
Dyżur koordynatora programu Moniki Pierzgi: w każdy wtorek w godz. 20.00 - 21.30 oraz każdy czwartek w godz. 10.45 - 11.30.
Szkoła Podstawowa nr 6,
ul. Cechowa 22, tel. 58 625 40 25,
e-mail: sekretariat@sp6.gdynia.pl
Koordynator: Elżbieta Klińska
- Piłka nożna dla klas I-III - prowadzący: Andrzej Golecki, poniedziałek w godz. 15.30 - 17.00, sala gimnastyczna;
- Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla klas I-III - prowadzący: Emilia Gużyńska, piątek w godz. 15.40 - 16.25, sala gimnastyczna;
- Piłka siatkowa dla uczniów klas IV-VI - prowadzący: Jolanta Chrzanowska, czwartek w godz. 17.00 - 17.45, sala gimnastyczna;
- Piłka siatkowa dla chłopców klas I-III - prowadzący: Jolanta Chrzanowska, czwartek w godz. 16.10 - 16.55, sala gimnastyczna;
- Piłka siatkowa dla dziewcząt klas I-III - prowadzący: Jolanta Chrzanowska, czwartek w godz. 15.20 - 16.05, sala gimnastyczna;
- Arteterapia dla klas I-III - prowadzący: Joanna Jesionowska, wtorek w godz. 15.40 - 16.25, sala nr 216;
- Terapia logopedyczna dla klas I-III - prowadzący: Agnieszka Szwajkowska-Kulpa, wtorek, środa, czwartek od godz. 11.00 (spotkania indywidualne), sala nr 210;
- Zespół Kaszubski - prowadzący: Zygmunt Rompa i Bogumiła Chruścikowska, wtorek i czwartek w godz. 16.00 - 17.45, stołówka szkolna,
- Nauka gry na akordeonie lub na keyboardzie - prowadzący: Zygmunt Rompa, poniedziałek, środa i piątek w godz. 13.30 - 18.30, wtorek i czwartek w godz. 13.30 - 15.30, sala nr 105 i 106;
- Szachy - prowadzący: Tomasz Ciesielski, poniedziałek w godz. 11.45 - 13.30 oraz piątek w godz. 10.45 - 12.35, sala nr 113 i 111;
- Warsztaty twórczego pisania dla klas III-IV - prowadzący: Małgorzata Kuksinowicz, piątek w godz. 14.45 - 15.30, sala nr 104;
- Spotkania z polskim dla klas VI - prowadzący: Małgorzata Kuksinowicz, poniedziałek w godz. 14.45 - 15.30, sala nr 104;
- Język francuski - prowadzący: Gabriela Reclaw, wtorek w godz; 16.30 - 17.15, sala nr 116;
- Język francuski dla dorosłych - prowadzący: Gabriela Reclaw, wtorek w godz. 15.40 - 16.25, sala nr 116;
- Język angielski dla dorosłych - prowadzący: Monika Anszczak, poniedziałek w godz. 16.30-17.15, sala nr 116;
- Język niemiecki dla dorosłych - prowadzący: Marianna Grudziecka, czwartek w godz. 15.40 - 16.25, sala nr 115;
- Nauka gry na instrumentach klawiszowych i na gitarze - prowadzący: Katarzyna Kosińska, wtorek, środa, czwartek i piątek w godz. 13.30 - 15.30, sala nr 105.
Szkoła Podstawowa nr 33,
ul. Godebskiego 8, tel. 58 625 04 01,
e-mail: ssp33@interia.pl
Koordynator: Marzena Stec
dla dzieci:
- Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów klas IV-VI - prowadzący: Mirosława Rozenbangier, wtorek w godz.16.30 - 17.15;
- Unihokej dla klas I-VI - prowadzący: Jerzy Słowikowski, wtorek w godz.17.15 - 18.45;
- Tenis stołowy dla klas I-VI - prowadzący: Jerzy Słowikowski, czwartek w godz. 17.00 - 18.30,
- Karate dla klas I-VI - prowadzący: Dariusz Kupis, środa w godz. 18.30 - 19.30,
- Rugby dla klas IV-VI - prowadzący: Jarosław Gwozdecki, piątek w godz. 16.00 - 17.15;
- Piłka nożna - prowadzący: Adam Słowi, piątek w godz. 17.30 - 18.00 (klasy I-III) oraz godz. 18.00 - 19.45 (klasy IV-VI);
- Przygoda z kolorami (zajęcia plastyczne) dla klas I-III - prowadzący: Agata Myczkowska, czwartek w godz. 14.30 - 16.00;
- Koło tkackie dla klas I-IV - prowadzący: Anna Korwel, środa w godz. 16.00 - 17.30.
Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne.
dla dorosłych:
- Ćwiczenia relaksacyjne- prowadzący: Mirosława Rozenbangier, wtorek w godz.17.15 - 18.00 (5 zł/1 godz.);
- Język angielski - prowadzący: Beata Kreft, wtorek w godz. 15.45 - 17.15 (10 zł od zajęć);
- Siatkówka - prowadzący: Adam Słowi, piątek w godz. 19.45 - 21.15 (7 zł od zajęć);
- Zajęcia komputerowe dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku - prowadzący: Agnieszka Cieślarczyk, środa w godz. 15.30 - 17.00 (I grupa), godz. 17.00 - 18.30 (II grupa);
- Aerobik - w trakcie organizacji.
Szkoła Podstawowa nr 10,
ul. Morska 192, tel. 58 663 73 04,
e-mail: sp10@gdynia.ids.pl
Koordynator: Katarzyna Kuczyńska
- „Młodzi twórcy" zajęcia plastyczne - prowadzący: E. Lesner, wtorek w godz. 15.30 - 17.00 (5 zł/mc);
- KFM Magic - prowadzący: M. Zaborowski, środa w godz. 15.00 - 18.00 oraz sobota w godz. 9.00 - 12.00 (5 zł/mc);
- Zajęcia komputerowe dla seniorów - prowadzący: W. Drewniak, środa w godz. 16.30 - 18.00;
- Centrum Tańca „Szczepan: - piątek w godz. 13.45 - 16.20 (3 grupy), tel. 58 622 76 43;
- Cheerleaderki - prowadzący: I. Sobiecka i K. Chamerska, środa w godz. 17.30-19.00;
- Nauka języka angielskiego „My school" - w trakcie organizacji, tel. 58 341 27 54;
- „Pajęczarki" 27 Gdyńska Drużyna Harcerska - prowadzący: A. Golecka, czwartek w godz. 17.00 - 19.00;
- „Misie Szczęślaczki" Gdyńska Drużyna Zuchowa - prowadzący: L. Marmurowicz, poniedziałek w godz. 17.00 - 18.30;
- Tenis stołowy - poniedziałek w godz. 20.00-21.00;
- Siatkówka dla dzielnicy - prowadzący: J. Pierzak, sobota w godz. 19.30 - 11.00;
- Tenis stołowy dla dzielnicy - prowadzący: J. Parnawski, sobota w godz. 8.00 - 9.30;
- Kurs „Lepiej się uczę, szybciej czytam" - w trakcie organizacji, tel. 58 625 70 58;
- Aerobik - prowadzący: I.Sobiecka, wtorek i czwartek w godz.19.00 - 20.00 (5zł/mc);
- Zajęcia kreatywne dla 2,3,4 - latków z rodzicami - prowadzący: K. Górecka-Kaszak, w trakcie organizacji;
- „Pogotowie lekcyjne" - w trakcie organizacji;
- Siatkówka dla przyjaciół - prowadzący: I. Sobiecka, środa w godz. 20.00 - 22.00,
- Step - prowadzący: I. Sobiecka, środa w godz. 19.00 - 20.00 - grupa początkująca i godz. 20.00 - 21.00 - grupa zaawansowana, (8 zł/h);
- Nornic Walking - prowadzący: K. Kuczyńska i K. Górecka-Kaszak, poniedziałek w godz. 10.00 - 11.30 oraz środa w godz. 11.00 - 12.30, zbiórka zawsze przed szkołą;
- Badminton - czwartek w godz. 20.15 - 21.30 (grupa zamknięta).
Gimnazjum nr 4,
ul. Okrzei 6, tel. 58 663 79 88,
e-mail: gim4@poczta.gdynia.pl
Koordynator: Grażyna Szotrowska
- Odyseja Umysłu - prowadzący: Karol Szwaracki i Halina Majer, II i IV sobota w miesiącu w godz. 11.00 - 15.00, sala nr 14 (bezpłatne);
- Odyseja Umysłu dla absolwentów - prowadzący: Irena Matczak, II i IV sobota w miesiącu w godz. 11.00 - 15.00, sala teatralna (bezpłatne);
- Klub Młodych Gdynian - prowadzący: Grażyna Szotrowska, 1-sza sobota w miesiącu w godz. 9.00 - 12.00 (bezpłatne),
- Salsa dla mam, warsztaty taneczno-ruchowe - prowadzący: Dominika Ruszczyk, czwartek w godz. 17.15 - 18.15, sala gimnastyczna (40 zł);
- Aerobik dla pań w każdym wieku - prowadzący: Karolina Szlachta, wtorek i czwartek w godz. 18.30 - 19.30, sala judo (40 zł);
- Choreoterapia - prowadzący: Magdalena Langowska, poniedziałek w godz. 18.00-19.00, sala judo (40 zł);
- Piłka koszykowa - prowadzący: Tomasz Adamski, sobota w godz. 13.00 - 14.30, hala sportowa (24 zł);
- Piłka nożna dla młodzieży i dorosłych - prowadzący: Dariusz Nowaczek, sobota w godz. 14.30 - 16.00, hala sportowa (24 zł),
- Piłka nożna dla lektorów - prowadzący: Ks. Jakub, sobota w godz. 19.00 - 20.30, hala sportowa (24 zł);
- Piłka siatkowa - prowadzący: Karolina Szlachta, sobota w godz. 16.00 - 17.30, hala sportowa (24 zł);
- Piłka nożna dla absolwentów - prowadzący: Dariusz Nowaczek, niedziela w godz. 16.00- 17.30, hala sportowa (24 zł);
- Zajęcia sportowe dla absolwentów (grupa studencka) - prowadzący: Mateusz Rasiewicz, sobota w godz. 17.30 - 19.00, hala sportowa (24 zł);
- Zajęcia sportowe dla dorosłych - prowadzący: Dariusz Nowaczek, niedziela w godz. 17.30 - 19.00, hala sportowa (24 zł);
- Piłka sitkowa dla nauczycieli - prowadzący: Dariusz Nowaczek, niedziela w godz. 14.30 - 15.30, hala sportowa (bezpłatne);
- Język angielski dla dorosłych (grupa początkująca) - prowadzący: Aleksandra Szczepińska, środa w godz. 17.30 - 18.30, sala nr 12 (40 zł);
- Język angielski dla dorosłych (grupa średniozaawansowana) - prowadzący: Aleksandra Szczepińska, środa w godz. 18.30 - 19.30, sala nr 12 (40 zł).
Szkoła Podstawowa nr 26,
ul. Tatrzańska 40, tel. 58 620 66 64,
e-mail: ssp26gdynia@wp.pl
Koordynator: Jolanta Głodkowska
- Zajęcia artystyczne - prowadzący: Eugenia Stefosis, poniedziałek w godz. 14.35 - 15.20 (3 zł za jedne zajęcia);
- Szachy - prowadzący: Tomasz Ciesielski, wtorek w godz. 12.45 - 14.30, środa w godz. 8.00-8.45 oraz czwartek w godz. 8.00 - 8.45 (15 zł/mc - 1 zajęcia w tygodniu, 30 zł/mc - 2 zajęcia w tygodniu, 45 zł/mc - 3 zajęcia w tygodniu);
- Kawiarenka internetowa - prowadzący: Alina Bieńko, poniedziałek w godz. 14.35 - 15.20 (3 zł za zajęcia);
- Język angielski - prowadzący: Dorota Jarzyńska, czwartek w godz. 13.45 - 14.30 i 14.35-15.20 oraz piątek w godz. 8.00 - 8.45 (4 zł za jedne zajęcia);
- Zajęcia teatralne - prowadzący: Aleksandra Duraj, wtorek w godz. 14.00 - 14.45 oraz czwartek w godz. 11.30 - 12.15 (3 zł za jedne zajęcia);
- Nauka gry na gitarze - prowadzący: Aleksandra Duraj, poniedziałek w godz. 13.30 - 14.00 i 14.00 - 14.30 oraz 14.30 - 15.00, wotrek w godz. 12.25 - 12.55 i 13.00 - 13.30 oraz 13.30 - 14.00 (5 zł za jedne zajęcia);
- Nauka gry na keyboardzie - prowadzący: Mariusz Kawalec, wtorek w godz. 8.00 - 8.45 (5 zł za zajęcia).
Szkoła Podstawowa nr 35,
ul. Uczniowska 1, tel. 58 624 09 74,
e-mail: sp35@sp35gdynia.pl
Koordynator: Anna Trąbka
dla dzieci:
- Piłka nożna - poniedziałek w godz. 15.30 - 16.30, sala gimnastyczna, boisko (5 zł za jedne zajęcia);
- Nauka gry na gitarze - wtorek i czwartek w godz. 18.00 - 19.00, sala nr 11 (7 zł za jedne zajęcia);
- Język angielski - wtorek w godz. 13.00 - 14.00 i 14.30 - 15.30 oraz czwartek w godz. 15.30 - 16.30 (6 zł za jedne zajęcia);
- Koszykówka dla klas IV-VI - środa w godz. 15.30 - 17.00, sala gimnastyczna (bezpłatne);
- Koło teatralne - poniedziałek w godz. 14.40 - 15.25, sala nr 26 (bezpłatne);
- Koło informatyczne dla klas VI - poniedziałek w godz. 15.30 - 17.30, sala informatyczna (bezpłatne;
- Szkółka Talentów Plastycznych - poniedziałek w godz. 14.30 - 16.00, sala nr 30 (bezpłatne);
- Zajęcia metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne dla klas 0-III - środa w godz. 13.45 - 14.30, aula (bezpłatne);
- Gry i zabawy dla klas I-III - poniedziałek w godz. 12.00 - 14.00 oraz środa w godz. 13.00 - 15.00, sala nr 6 (bezpłatne);
- Kółko matematyczne dla klas IV - czwartek w godz. 12.50 - 13.35, sala nr 28 (bezpłatne);
- „Czytamy lektury" dla klas VI - wtorek w godz. 15.30 - 16.30, sala nr 27 (bezpłatne);
- „Z nauką na ty" dla klas VI - środa w godz. 15.30 - 16.30, sala nr 27 (bezpłatne);
dla dorosłych:
- Język angielski - wtorek w godz. 18.00-19.00 (8 zł za jedne zajęcia);
- Aerobic - czwartek w godz. 17.00 - 18.00, aula (6 zł za jedne zajęcia);
- Step - czwartek w godz. 18.15 - 19.15, aula (6 zł za jedne zajęcia);
- Pilates - poniedziałek w godz. 18.00 - 19.00 i środa w godz. 19.00 - 20.00, aula (6 zł za jedne zajęcia);
- Nornic Walking - poniedziałek w godz. 17.00 - 18.00 (7 zł za jedne zajęcia).
Zapisy na zajęcia u koordynatora: annatra@interia.pl lub na dyżurze w szkole we wtorki w godz. 15.30 - 16.15.
Zespół Szkół nr 7
Szkoła Podstawowa nr 12 i Gimnazjum nr 8,
ul. Stawna 4/6, tel. 58 624 04 07,
e-mail: zs7gdy@poczta.gdynia.pl
Koordynator: Iwona Butrym
dla dzieci i młodzieży:
- Logorytmika dla grupy przedszkolnej - prowadzący: Marta Jankowska - Frączyk, środa w godz. 10.45 - 11.15 oraz piątek w godz. 9.10 - 9.40 (bezpłatne);
- Język angielski dla grupy przedszkolnej - prowadzący: Elżbieta Duńska - Rojek, środa i czwartek w godz. 10.00-10.30 (2 zł za 30 min.);
- Język francuski kl. III - prowadzący: Elżbieta Duńska - Rojek, poniedziałek w godz. 9.50 - 10.35 oraz wtorek w godz. 11.50 - 12.35 (10 zł za miesiąc);
- Nauka pływania dla klas I-III - prowadzący: Agnieszka Bator, Rafał Kaczyński, wg planu lekcji (5 zł za zajęcia);
- Gimnastyka korekcyjna kl. II b - prowadzący: Joanna Grabowska, środa w godz. 15.40 - 16.25 (bezpłatne);
- Kółko szachowe - prowadzący: Tomasz Ciesielski, czwartek w godz. 17.00 - 18.30 (30 zł za miesiąc);
- Język niemiecki dla klas III gimn. - prowadzący: Małgorzata Mikulska i Magdalena Thiel Sawczak, wg planu lekcji (16 zł za miesiąc);
- Koło informatyczne dla kl. II gimn. - prowadzący: Jarosław Goliński, wtorek w godz. 8.00 - 8.45 oraz czwartek w godz.13.50 - 14.35 (bezpłatne);
dla dorosłych:
- „Akademia dla Rodziców"- prowadzący: Beata Janczak, wtorek w godz. 17.30 - 19.00 (45 zł za 9 spotkań);
- Aerobik - prowadzący: Agnieszka Pasek, poniedziałek w godz. 18.00 - 19.00 oraz czwartek w godz. 19.00 - 20.00 (5 zł za zajęcia);
- Nauka pływania - prowadzący: Rafał Kaczyński, czwartek w godz. 16.00 - 16.45, (5 zł za zajęcia);
- Nordic Walking - prowadzący: Katarzyna Jaszczuk, środa w godz. 18.45, zbiórka przed „Falochronem", przy niepogodzie zajęcia na sali gimnastycznej (5 zł za zajęcia);
- Siatkówka - prowadzący: Maria Mazurkiewicz, środa w godz. 20.00 - 21.30 (7,50 zł za zajęcia).
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6,
ul. Gen. Hallera 9, tel. (58) 622 22 24,
e-mail: zso6.sekretariat@op.pl
Koordynator: Tadeusz Bień
- Psychodrama - prowadzący: Aleksandra Sobotka, poniedziałek w godz. 16.00 - 17.30 (co 2 tydzień);
- Język migany - prowadzący: Justyna Łomża, wtorek w godz. 13.20 - 14.50 (co 2 tydzień);
- Pedagogizacja rodziców - prowadzący: Joanna Bożek, wtorek w godz. 13.00 - 14.30;
- Konsultacje indywidualne z pedagogiem - prowadzący: Joanna Bożek , piątek w godz. 13.00 - 13.45;
- Koszykówka - prowadzący: Piotr Madejski, wtorek i czwartek w godz. 16.00 - 17.00;
- Spotkania ze sztuką - prowadzący: Anna Tarasiewicz, piątek 15.15 - 16.50;
- Kawiarenka internetowa - prowadzący: Tadeusz Bień, piątek w godz. 14.20 - 16.35 oraz poniedziałek w godz. 16.05 - 17.35;
- Ciekawe doświadczenia chemiczne - prowadzący: Danuta Grodź, czwartek w godz. 15.15 - 16.45;
- Siatkówka - prowadzący: Patryk Michna, środa w godz. 17.00 - 18.30;
- Siłownia - prowadzący: Janina Synak, poniedziałek w godz. 15.20 - 16.05;
- Tenis stołowy - prowadzący: Janina Synak, poniedziałek w godz. 16.10 - 16.55,
- Zajęcia taneczne - prowadzący: Anna Stańko, czwartek w godz. 17.00 - 18.30;
- Aerobic - prowadzący: Anna Stańko, poniedziałek i czwartek w godz. 18.50 - 20.00.
Wszystkie zajęcia bezpłatne.
Szkoła Podstawowa nr 34,
ul. Cylkowskiego 5, tel. 58 622 14 34,
e-mail: - sp34.gdynia@info.progman.pl
Koordynator: Mariusz Żelechowski
- Koło szachowe dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Krzysztof Ciesielski;
- Piłka nożna dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Bartosz Lewandowski;
- Warsztaty garncarskie dla szkół podstawowych - prowadzący: Jarosława Piątkowska;
- Popołudnie z bajką dla uczniów klas I-III szkół podstawowych - prowadzący: Małgorzata Popów;
- Terapia logopedyczna dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Małgorzata Przyłuska;
- Scrabble dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Małgorzata Przyłuska;
- Kurs tańca towarzyskiego dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Renata Zalewska;
- Język angielski dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Małgorzata Wittbrot;
- Warsztaty twórcze dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Barbara Secke;
- Siatkówka dla uczniów szkół podstawowych - prowadzący: Danuta Dobek,
- Siatkówka dla dorosłych - prowadzący: Bogdan Gruba;
- Gimnastyka usprawniająca dla emerytów - prowadzący: Danuta Dobek;
- Ćwiczenia przy muzyce dla emerytów - prowadzący: Danuta Dobek;
- Kurs komputerowy dla emerytów - prowadzący: Ewa Barwińska.
Zespół Szkół nr 10,
Szkoła Podstawowa nr 42 i Gimnazjum nr 15
ul. L. Staffa 10, tel. 58 629 20 00,
e-mail: poczta@zs10.gdynia.pl
Koordynator: Marian Feliński
Zajęcia bezpłatne:
- Pływanie dla dzieci - prowadzący: J. Ogonowski;
- Gimnastyka korekcyjna dla dzieci - prowadzący: I Kozal, środy w godz. 11.50 - 12.35;
- Język angielski dla dzieci - prowadzący: A. Maksymiuk;
Zajęcia płatne:
- Zajęcia z logopedii dla dzieci w wieku 6-10 lat) - prowadzący: G. Mazur (koszt: 5 zł za 45 minut);
- Koszykówka i siatkówka dla młodzieży - prowadzący: B. Werner, środa w godz. 15.30 - 17.00;
- Piłka nożna dla dorosłych - prowadzący: B. Werner, sobota w godz. 12.00 - 13.30 (koszt: 2,50 zł za 45 minut);
- Siatkówka dla dorosłych - prowadzący: I. Kozal, poniedziałek i środa w godz. 20.00-21.30;
- Język angielski dla młodzieży - grupa w trakcie organizacji;
- Język niemiecki dla młodzieży - grupa w trakcie organizacji;
- Język esperanto dla dzieci - grupa w trakcie organizacji;
- Zajęcia świetlicowe (plastyka, zabawy ruchowe, żywe słowo) - prowadzący: I. Gajewska, sobota w godz. 9.00 - 12.00 (koszt: 6 zł za 3 godziny);
- Pilates gimnastyka dla kobiet - prowadzący: A. Matuszczak, poniedziałek, środa oraz piątek w godz. 19.00 - 20.00 (koszt: 10 zł za godzinę);
- Fotografia cyfrowa - prowadzący: M. Feliński, trwają zapisy na kurs dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zespół Szkół nr 5
Szkoła Podstawowa nr 8
i Gimnazjum nr 5,
ul. Orłowska 27/33, tel. 58 624 84 62,
e-mail: gim5orlowo@wp.pl
Koordynator: Alicja Lenkiewicz
dla uczniów:
- Zajęcia uplastyczniające dla klas I-III- prowadzący: Elżbieta Staniszewska, środa w godz. 12.50-13.35 (6 zł/45 min);
- „Mądra główka" dla klas I-III - prowadzący: Ewa Kossmann, środa w godz. 8.00 - 8.45 (6 zł/45 min);
- Zajęcia komputerowe dla klas I-III - prowadzący: Marta Gajewska, wtorek w godz. 15.35 - 16.20 oraz czwartek w godz. 14.40 - 15.25 (6 zł/45 min);
- „Ortografia na wesoło" dla klas I-III - prowadzący: Elżbieta Staniszewska,w trakcie organizacji (10 zł/90 min);
- Tenis stołowy dla klas I-IV - prowadzący: Maria Jagielska, wtorek, środa i czwartek po 14.30 (do ustalenia z prowadzącym) (7 zł/60 min);
- Gry planszowe dla klas I-VI - prowadzący: Maria Jagielska, wtorek środa i czwartek po 14.30 (do ustalenia z prowadzącym) (7 zł/60 min);
- Język niemiecki - prowadzący: Paulina Skowrońska, w trakcie organizacji (10 zł/90 min);
- Terapia pedagogiczna dla klas IV-VI i gimnazjum - prowadzące: Iwona Nitka, Dorota Płotka i Danuta Pyrdoł, w trakcie organizacji (30 zł za 45 min);
- Gimnastyka korekcyjna dla uczniów zerówki - prowadzący: Iwona Krzyżanowska, poniedziałek w godz. 8.00 - 8.45 (6 zł/45 min);
- Zajęcia teatralne dla klas IV-VI - prowadzący: Karolina Kubicz, w trakcie organizacji (10 zł/90 min);
- Piórem malowane dla klas IV-VI i gimnazjum - prowadzący: Karolina Kubicz, w trakcie realizacji (10 zł od osoby);
- Zajęcia plastyczne dla klas IV-VI i gimnazjum - prowadzący: Sabina Tylawska, czwartek w godz. 14.40 - 15.25 (6 zł/45 min);
- Zajęcia plastyczne dla klas I-III - prowadzący: Sabina Tylawska, środa w godz. 15.30-16.15 (6 zł/45 min);
dla dorosłych:
- Pilates dla pań - prowadzący: Aneta Januszewska, wtorek i czwartek w godz. 19.00 - 20.00 (80 zł/mies.);
- Spinning - zajęcia na rowerach stacjonarnych - prowadzący: Aleksandra Orłowska, poniedziałek w godz. 16.15 - 17.15 i 17.20 - 18.20 oraz środa w godz. 17.00 - 18.00 i 18.00 - 19.00 (20 zł za zajęcia);
Zajęcia komputerowe - prowadzący: Alicja Misiewicz Szulc, środa w godz. 17.00-18.30 (30 zł/mies.).
Zapisy na zajęcia u koordynatora lub u prowadzących zajęcia.
Zespół Szkół nr 15
Szkoła Podstawowa nr 48 i Gimnazjum nr 20,
ul. Jowisza 60, tel. 58 621 40 34,
e-mail: zs15gdynia@poczta.fm
Koordynator: Wojciech Sakłak, e-mail: wsaklak@op.pl
dla dzieci i młodzieży:
- Język angielski - prowadzący: Raymond Tuttle, kl. 0 - wtorek i środa w godz. 13.45-14.35, kl. I - poniedziałek i czwartek w godz. 15.35 - 16.25, kl. II a i b - środa i piątek w godz. 15.35 - 16.25, kl. II c - wtorek i czwartek w godz. 13.45 - 14.35, kl. III a - wtorek i piątek w godz. 16.30 - 17.20, kl. III b - poniedziałek i środa w godz. 16.30 - 17.20, kl. IV - wtorek w godz. 15.35 - 16.25 oraz czwartek w godz. 16.30 - 17.20, kl. VI - poniedziałek i środa w godz. 17.30 - 18.20. Zapisy: 58 621 48 41 lub e-mail: janmatty@netscape.net (450 zł / semestr);
- Komputerowe ABC - prowadzący Brygida Remisiewicz, w trakcie organizacji, pracownia komputerowa, zapisy tel. 604 120 679 (10 zł/miesiąc);
- Szkółka karate - prowadzący: Piotr Wróbel, wtorek i czwartek w godz. 18.15 - 19.15, sala baletowa (40 zł miesięcznie);
- Dziecięcy teatr tańca - prowadzący: Jolanta Borysewicz, czwartek w godz. 15.30 - 16.45 i 16.45 - 18.00, sala baletowa (25 zł/miesięcznie);
- Tenis stołowy - prowadzący: Piotr Robakowski, od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 - 19.00 (bezpłatnie);
- Rehamaluszek (gimnastyka dla mamusi i malucha) - prowadzący: Anna Cymańska, wtorek i piątek w godz. 17.00 - 18.00 (20 zł miesięcznie);
- Plastusie - prowadzący: Katarzyna Piekacz, piątek w godz. 14.00 - 15.00, sala nr 8 (20 zł miesięcznie);
- Warsztaty szachowe - prowadzący: Tomasz Ciesielski, poniedziałek w godz. 14.40 - 16.30 (40 zł miesięcznie);
- Klub młodego artysty - prowadzący: Justyna Sudzik, wtorek i czwartek w godz. 9.30 - 10.30, sala nr 4b i 23 (5 zł/godzina - własne materiały);
- Warsztaty tańca nowoczesnego „Mini Tabu" - prowadzący: Natalia Klajman, wtorek i piątek w godz. 14.45-16.15, sala baletowa (15 zł/miesięcznie);
dla dorosłych:
- Malarstwo sztalugowe - prowadzący: Dorota Czajkowska, sobota w godz. 10.00-13.00, sala nr 6 (30 zł);
- Aerobik - prowadzący: Iwona Różańska, poniedziałek i środa w godz. 18.45-20.00, sala baletowa (5 zł/godz.);
- Chwarznieńska liga tenisa stołowego - prowadzący: Filip Rudolf, od poniedziałku do czwartku w godz. 19.00-21.00 (bezpłatnie);
- Gimnastyka dla pań 40+ - prowadzący: Katarzyna Jaszczuk, poniedziałek i środa w godz. 17.30-18.30, sala baletowa (30 zł miesięcznie);
- Joga - prowadzący: Jolanta Borysiewicz, czwartek w godz. 18.15 - 19.00 i 19.00 - 19.45, świetlica (36 zł miesięcznie);
- Step - prowadzący: Małgorzata Buczkowska, wtorek i czwartek w godz. 19.30 - 20.30, sala baletowa (30 zł);
- Tenis stołowy - od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00 - 21.00 (bezpłatnie);
- Salsa - prowadzący: Agata Wasilewska, zapisy i informacje pod nr tel. 502 516 352 (40 zł);
- Nordic Walking - prowadzący: Katarzyna Jaszczuk, zapisy i informacje pod nr. tel. 505 484 505.
Zespół Szkół nr 14
Szkoła Podstawowa nr 47 i Gimnazjum nr 19,
ul. Nagietkowa 73, tel. 58 629 00 37,
e-mail: zs14gdynia@poczta.fm
Koordynator: Ewa Woźniak - email: e.wozniak@poczta.gdynia.pl
- ABC języka angielskiego dla dzieci w wieku 5 - 7 lat - 6zł za godz., tel. 501 429 796;
- Język angielski dla dzieci w wieku 8 - 10 lat - 6zł za godz., tel. 501 429 796;
- Język angielski dla dzieci w wieku 11 - 12 lat - 6zł za godz., tel. 501 429 796,
- Język angielski dla gimnazjalistów - 6zł za godz., tel. 501 429 796;
- Język angielski dla początkujących (dorośli) - 6zł za godz., tel. 501 429 796;
- Język angielski dla średnio zaawansowanych (dorośli) - 6zł za godz., tel. 501 429 796,
- Język angielski dla zaawansowanych (dorośli) - 6zł za godz., tel. 501 429 796,
- Gimnastyka 50+ - 4,50 zł za godz., tel. 792-272-735;
- Ćwiczenia usprawniające dla seniorów - bezpłatne, tel. 792 272 735;
- Gimnastyka dla pań - 4,50 zł za godz., tel. 602 625 593;
- Pilates - 4,50 zł za godz., tel. 792 272 735;
- Piłka nożna - dorośli - 6 zł za godz., tel. 502 078 709;
- Unihokej dla dziewcząt w wieku 7 - 25 lat - bezpłatne, tel. 604 797 786.