973 (573) 2010-10-15 - 2010-10-21

Gdyńscy zdobywcy „Wyspy zagadek”

W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspa Zagadek".
Konkurs ten, skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjalnych, prowadzony jest przez Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne WYSPA, a jego ideą jest rozwijanie myślenia twórczego i problemowego u dzieci i młodzieży.
W ciągu minionych lat „Wyspa Zagadek" stała się ważną i znaną w Polsce imprezą edukacyjną. Autorem konkursu jest Marian Chwastniewski, a opiekę naukową sprawuje profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Teresa Bauman.
W roku 2010 nadesłano 1050 zgłoszeń konkursowych, a w finałach krajowych w dwóch grupach wiekowych wzięło udział 99 uczniów. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była wrażeniom zmysłowym. Większość uczestników zauważyła wyjątkowy charakter tego konkursu. Wśród laureatów znalazła się grupa gdyńskich uczniów. Są nimi:
Przemysław Wiszniewiecki - SP nr 16;
Ada Polak - SP nr 17;
Jakub Wiktor - SP nr 28;
Julia Roszkowska - SP nr 39.
Zakończenie konkursu odbyło się 14 października 2010 r. i powiązane było z nagrodą dla laureatów, to znaczy wyjazdem naukowym do Szwecji, do Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego - KREATIVUM w Karlshamn. Sponsorami konkursu są Urząd Miasta Sopot, Stena Line, Klub Rotary Gdynia i Urząd Marszałkowski woj. pomorskiego.
Więcej informacji o konkursie na stronach www.wyspa.org.pl i www.wyspa.edu.pl 

ikona