Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
973 (573) 2010-10-15 - 2010-10-21

Honorowy Obywatel Gdyni Jerzy Buzek wmurował kamień węgielny pod rozbudowę PPNT

Wyjątkowa, podwójna uroczystość z udziałem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka odbyła się 8 października 2010 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Pierwsza z uroczystości to wręczenie Jerzemu Buzkowi Honorowego Obywatelstwa Miasta Gdyni, a druga - wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Rada Miasta Gdyni podjęła jednogłośnie decyzję o przyznaniu prof. Jerzemu Buzkowi Honorowego Obywatelstwa Miasta Gdyni podczas sesji w czerwcu 2010 r. Doceniono jego zasługi dla Polski oraz szczególne dokonania na polu aktywności politycznej, społecznej i naukowej. Jednym z przywilejów honorowego obywatela Gdyni jest prawo do corocznego, siedmiodniowego pobytu w Gdyni na koszt miasta. „Zamierzam z niego korzystać" - obiecał prof. Buzek.
Następnie prof. Jerzy Buzek wziął udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod III i IV etap rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego - największej po Trasie Kwiatkowskiego inwestycji miasta współfinansowanej przez UE, dzięki której PPNT będzie 6-krotnie większy. 

ikona