973 (573) 2010-10-15 - 2010-10-21

Nowa Chylonia

Do 2012 roku Chylonia, jedna z najstarszych dzielnic Gdyni zmieni swój wygląd. Ma być więcej miejsc parkingowych, przyjaznych placów zabaw i skwerów zieleni. Powstanie też mini skate park. Rewitalizacja dzielnicy okazała się możliwa, przede wszystkim dzięki inicjatywie jej mieszkańców. To dzięki ich działaniom powstał pierwszy w naszym mieście zaprojektowany przez dzieci plac zabaw. Najmłodsi mieszkańcy Chyloni korzystają z niego już od roku.

Podobnych, przyjaznych miejsc będzie więcej. Będzie m.in 6 skwerów z urządzeniami do ćwiczeń, ławeczkami oraz stolikami do gry w szachy (dwa już powstały).

W ramach rewitalizacji powstanie też nowa kanalizacja deszczowa i lepsze oświetlenie. Koncepcję przestrzenną przygotowała pracownia architektoniczna Perspektywa przy współpracy z Klubem Osiedlowym „Apteka". W pracach projektowych aktywnie uczestniczyli mieszkańcy dzielnicy. Przetargi na prace projektowe zaczną się w przyszłym roku. Przebudowa ruszy w roku 2012.
Więcej o działaniach rewitalizacyjnych, a także o lokalnych inicjatywach przeczytać można na stronie internetowej:

http://www.koapteka.ugu.pl/news.php lub skontaktować się koordynatorem działań Aleksandrą Mróz - Wykusz, tel. 509 171 002.

ikona