973 (573) 2010-10-15 - 2010-10-21

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają do odwiedzenia wystawy pokonkursowej II Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2010. Wystawę można oglądać do 31 października 2010 r. w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Biennale Grafiki Cyfrowej jest jedynym tego typu przeglądem organizowanym w Europie. Do konkursu zgłosiło się 120 twórców prezentując 236 prac, do II etapu zakwalifikowano 82 realizacje 76 artystów, w tym z z zagranicy (Kanada, Ukraina, Izrael, Finlandia, Węgry, Francja, Estonia...).
- Wystawa prac Adama, Joanny, Jakuba i Bartłomieja Błażejowskich - do 31.10.2010 r.
Wywodząca się z Trójmiasta i artystycznie z nim związana rodzina Błażejowskich reprezentuje różne dziedziny sztuki. Wielokrotnie nagradzany Adam, ojciec trojga rodzeństwa, uprawia m.in. rzeźbę i kowalstwo artystyczne, a także aranżuje przestrzeń (ekspozycja na ORP Burza). Dzieci, absolwenci gdańskiej ASP, zajmują się: mieszkająca w Paryżu Joanna - projektowaniem mody prêt-à-porter, Jakub - rzeźbą, Bartłomiej - grafiką i projektowaniem wnętrz.
- wystawa stała, eksponowana w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Od 15 października do 18 listopada br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa pn. „Kalejdoskop prac". Autorami są seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Gdyni. Wystawa obejmuje przegląd różnego rodzaju prac powstałych podczas warsztatów terapii zajęciowej. W zależności od umiejętności seniorzy pracują w grupach plastycznych, krawieckiej, origami, teatralnej. Ekspozycję stanowią prace wykonane z papieru, malowane na szkle, dzianiny, tkaniny, makramy, decupache, stroje teatralne, elementy dekoracji, scenografii do bajek, jasełek i przedstawień kabaretowych a także model statku „ Santisima Trinidad" wykonanego przez Dionizego Wolf- Dubielę. Autorzy: Halina Szafran, Janina Magdziarska, Maria Szymańska - prace krawieckie; Anna Maryniewska, Ula Świątkowska, Joanna Sowińska, Regina Ryfa, Janina Jarzmik-Zyś - malowanie na szkle; Hanna Kalinowska - makramy; Adam Falkiewicz, Eugeniusz Gągała, Stefan Kitta, Ryszard Szreter, Michał Emler (grupa pod kierunkiem Edwarda Różaka) - origami; Eugenia Laskowska, Maria Burakowska, Alicja Lutrzykowska, Antonina Derkacz, Danuta Chmielewska, Iza Kołodziejska, Franciszka Drewienkowska, Józef Kawecki, Michał Emler - grupa plastyczna i teatralna. Kierownikiem palcówki jest Małgorzata Kępska, instruktorem terapii Barbara Kluk.
Wernisaż odbędzie się 15 października 2010 r. (piątek) - godz. 17.00.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Przy ul. A. Abrahama 27a w Gdyni otwarta została nowa galeria sztuki - „Galeria-pl". Obecnie prezentowane są tam fotografie wykonane przez prof. Waldemara Jamy z cyklu „Wizerunki".
Wystawę można oglądać do 26 października, od poniedziałku do niedzieli. Wcześniej należy umówić się telefonicznie - kontakt: Piotr Laskowski, tel. 504 339 568.
***
Do 30 października 2010 r. w galerii „Profile" w Gdyni przy ul. Wojewódzkiej 7 /Wzgórze św. Maksymiliana/ obejrzeć będzie można wystawę towarzyszącą Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2010. Jest to wystawa obrazów olejnych nieżyjącego już artysty malarza - Ryszarda Lecha - „PIKSELE". Wystawa będzie eksponowana w galerii „Profile" równolegle z wystawą pokonkursową II biennale. Ryszard Lech, artysta malarz, malował „pikselami". To on pierwszy zastosował je w malarstwie zanim pojawiły się w grafice cyfrowej - przewidział ich istnienie.
***
Koło Plastyków im. prof.W.Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na zbiorową poplenerową wystawę malarską członków Koła. Wystawę oglądać można do 2 listopada 2010 r. w siedzibie TMG w Gdyni przy ul. Władysława IV 51.
Wystawa otwarta w godzinach pracy biura w: poniedziałki, środy i piątki od 11.00 do 15.00, we wtorki i czwartki od 13.00 do 17.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę zbiorową artystów z Koszalina „Koszalin w Gdyni" do lokalu artystycznego ERA ART - „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 16 listopada 2010 r. Kontakt: tel. 58 622 33 11, www.artinfo.pl/profile. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. 
***
Galeria sztuki współczesnej „Od czasu do czasu" zaprasza na wernisaż wystawy: Aleksandry Prusinowskiej „Malarstwo i grafika", w piątek 15 października 2010 r. o godz. 19.00. Wystawa jest prezentacją pracy dyplomowej Aleksandry Prusinowskiej wieńczcą studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Młoda artystka jest laureatką tegorocznej 9. edycji konkursu „Artystyczna Podróż Hestii".
Wystawa czynna do 27.10.2010 r. od wtorku do piątku w godz. 12.00 - 18.00 i soboty 11.00 - 16.00. Galeria mieści się przy ul. Armatorów 31, tel. 58 624 84 03. www.galeriaoddo.pl 

ikona