975 (575) 2010-10-29 - 2010-11-04

Po I Gdyńskiej Lidze Lekkoatletycznej

I Gdyńska Liga LekkoatletycznaW dniach od 19 do 21 października 2010 r. w hali lekkoatletycznej w Gdyni przy ul. Olimpijskiej Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował „I Rzut w Gdyńskiej Lidze Lekkoatletycznej".

Pierwszego dnia zawodów rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, a więc najmłodsi adepci „królowej sportu". Zwycięzcy mogli się cieszyć ze zdobycia prestiżowego tytułu „Mistrza Gdyni" oraz z faktu, że to właśnie ich wyniki pomogły osiągnąć szkole wysokie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6, wiodąca prym w większości rozegranych konkurencji.

Drugiego dnia zawodów, emocjonowaliśmy się zmaganiami młodzieży z szkół gimnazjalnych, których rywalizację zdecydowanie zdominowało Gimnazjum nr 17, a za sprawą osiągniętych wyników indywidualnych mogło cieszyć się również z końcowego triumfu w klasyfikacji drużynowej.

Ostatnim akcentem I Rzutu Gdyńskiej Ligi Lekkoatletycznej była rywalizacja uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach ubiegłych prym w najstarszej kategorii wiekowej wiodły zawodniczki I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, które w wielkiej mierze przyczyniły się do sukcesu ich reprezentacji w klasyfikacji drużynowej.
Podsumowując zawody okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym, a to wszystko za sprawą rekordowej frekwencji. W ciągu trzech dni rywalizowało łącznie blisko 1200 osób z gdyńskich szkół.  

I Gdyńska Liga LekkoatletycznaI Gdyńska Liga LekkoatletycznaI Gdyńska Liga LekkoatletycznaI Gdyńska Liga Lekkoatletyczna