975 (575) 2010-10-29 - 2010-11-04

XII Zaduszki Jazzowe

4 listopada 2010 r. o godz. 19.00 w kościele o.o. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 rozpoczną się po raz dwunasty Zaduszki Jazzowe.
To piękna tradycja kultywowana przez polskich muzyków jazzowych mająca swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie i poświęcone są pamięci zmarłych muzyków. W kościele Ojców Franciszkanów usłyszymy już po raz dwunasty czołowych artystów trójmiejskiego jazzu.
Wystąpią: Eryk Allen, Roman Badeński, Marcin Bożek, Leszek Dranicki, Przemek Dyakowski, Tomasz Gadecki, Piotr Góra, Artur Jurek, Joanna Knitter, Karol Kozłowski, Janusz Mackiewicz, Jacek Siciarek, Daniel Speer, Grzegorz Sycz, Gosia Szmuda, Hubert Świątek, Marcin Wądołowski, Irek Wojtczak.
Wstęp Wolny / Przynieśmy Światełka.