976 (576) 2010-11-05 - 2010-11-11

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- wystawa stała, eksponowana w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 18 listopada br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27/31, prezentowana będzie wystawa pn. „Kalejdoskop prac". Autorami są seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Gdyni. Autorzy: Halina Szafran, Janina Magdziarska, Maria Szymańska - prace krawieckie; Anna Maryniewska, Ula Świątkowska, Joanna Sowińska, Regina Ryfa, Janina Jarzmik-Zyś - malowanie na szkle; Hanna Kalinowska - makramy; Adam Falkiewicz, Eugeniusz Gągała, Stefan Kitta, Ryszard Szreter, Michał Emler (grupa pod kierunkiem Edwarda Różaka) - origami; Eugenia Laskowska, Maria Burakowska, Alicja Lutrzykowska, Antonina Derkacz, Danuta Chmielewska, Iza Kołodziejska, Franciszka Drewienkowska, Józef Kawecki, Michał Emler - grupa plastyczna i teatralna. Kierownikiem palcówki jest Małgorzata Kępska, instruktorem terapii Barbara Kluk.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę zbiorową artystów z Koszalina „Koszalin w Gdyni" do lokalu artystycznego ERA ART - „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 16 listopada 2010 r. Kontakt: tel. 58 622 33 11, www.artinfo.pl/profile. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. 
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza do zwiedzania retrospektywnej wystawy prac Ewgenii Stefosis „Małe światy". Ewgenia Stefosis jest absolwentką PWSSP w Gdańsku, stypendystką MKiS dla Młodych Twórców, byłym nauczycielem rzeźby i metaloplastyki w ZSP w Gdyni.
Była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za rzeźby, rysunki i ceramikę. Prace artystki znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Grecja, Niemcy, USA). Na wernisaż zapraszamy 8 listopada 2010 r. o godz. 11.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni Filia nr 18 przy ul. Kartuskiej 20 w Chylonii. Wystawa prezentowana jest do 26 listopada 2010 r. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotograficzną poświęconą wydarzeniu JaZzGdyni. Wystawa ta prezentuje znanych muzyków jazzowych, których mieliśmy okazję, w ostatnich latach, zobaczyć i posłuchać w Gdyni. Fotografie oglądać można, do dnia 17 listopada, w siedzibie Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00.
Autorem zdjęć jest Wojciech Rojek.
Więcej informacji na temat koncertów, które odbywają się w ramach wydarzenia JaZzGdyni na stronie www.jazzgdyni.pl.
***
Rada Dzielnicy Mały Kack zaprasza 10 listopada 2010 r. o godz. 17.00 do Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 na wystawę prac ceramicznych wykonanych przez uczestników warsztatów ceramicznych, które odbywają się w ramach projektu „Kultura w dzielnicy'' pt. „Ceramika dla każdego".
Podczas wystawy odbędzie się prezentacja multimedialnej historii w obrazach i anegdotach „Gdynia lata 20 i 30" Małgorzaty Sokołowskiej i firmy ESY-FLORESY.
Autorem i koordynatorem wystawy jest radna dzielnicy Teresa Bysewska.
***
Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni (ul. Orłowska 39) zaprasza do 18 listopada na wystawę niemieckiego rysownika Henninga Wagenbretha towarzyszącą 5. Bałtyckim Spotkaniom Ilustratorów.
Henning Wagenbreth to jeden z najbardziej innowacyjnych niemieckich rysowników. Prezentowane na wystawie ilustracje powstały do międzynarodowego projektu, którego celem było wydanie książki napisanej przez 10 współczesnych europejskich pisarzy w 20. rocznicę obalenia muru berlińskiego. Antologia „1989. 10 opowiadań o burzeniu murów" ukazała się w ubiegłym roku we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Francji i Polsce.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00, a w soboty i niedziele w godz. 10.00 - 16.00.
***
Galeria „Od czasu do czasu" zaprasza na wystawę Julity Malinowskiej pt. „Malarstwo w kąpieli".
Wystawa czynna do 23.11.2010 r. Galeria „Od czasu do czasu", Gdynia, ul. Armatorów 31, otwarta: wt. - pt.: 12.00 - 18.00, sob.: 11.00 - 16.00.
www.galeriaoddo.pl
***
5 listopada Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wernisaż wystawy architekt i malarki Zofii Orczyńskiej.
Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/.
Zofia Orczyńska - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Wykonując pracę architekta zajmuje się również twórczością artystyczną malując, rysując, rzeźbiąc. Większość prac malarskich wykonuje w ulubionej technice suchego pastelu, choć posługuje się również akwarelą, akrylem, jak też farbą olejną. Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest od 5 do 30 listopada 2010 r., od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Gdyńska YMCA bardzo serdecznie zaprasza na wystawę prac Seniorów pt. „Rysunek Artystyczny podstawą innych sztuk". Prace prezentują Seniorzy z programu „Gdynia 55+", które zostały wykonane pod kierunkiem mgr Bożeny Bury.
Wystawę można oglądać do 12 listopada 2010 r. w budynku YMCA Gdynia, ul. Żeromskiego 26. 
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii „Iść w stronę słońca" Małgorzaty Czajka - Stelmaszewskiej do 30 listopada 2010 r. w godz. otwarcia TMG tj. poniedz. środy i piątki od 11.00 - 15.00 , wtorki i czwartki od 13.00 - 17.00.
Wystawie towarzyszyć będzie pokaz biżuterii ze skóry Magdaleny Krajewskiej.
***
W dniach od 9 do 20 listopada 2010 roku w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni prezentowana będzie wystawa fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie Fotograficznym „Moje Pomorze". Organizatorem zarówno konkursu, jak i wystawy, jest Trójmiejska Szkoła Fotografii w Sopocie.
Wystawa obejmuje około siedemdziesięciu z niemal tysiąca nadesłanych z różnych regionów Polski prac, ocenionych przez jury konkursowe w następujących kategoriach:
I. Ziemia - Krajobraz miast wsi, pejzaż w rozumieniu tradycyjnym oraz pejzaż miejski i industrialny: przyroda, ekologia, cywilizacja - przykłady pozytywne i negatywne
II. Ludzie - Portret: człowiek w codziennych sytuacjach - w pracy i w domu; dzieci i dorośli: społeczność - jak żyjemy i mieszkamy, jak pracujemy, jak spędzamy wolny czas; rekreacja i turystyka; sacrum i profanum.
III. Wydarzenia - Polityka, kultura, sport, sytuacje dramatyczne, obrzędowość - święta i celebracje.
IV. Eksperyment twórczy - fotografia jako tworzywo.
Zrealizowana w maju 2010 trzecia już edycja konkursu „Moje Pomorze" objęta została patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, prezydentów Gdyni, Sopotu oraz Gdańska, a także rektorów Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Patronami medialnymi byli: Miesięcznik „FOTO", Telewizja Gdańsk oraz Radio Gdańsk.
Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się 9 listopada 2010 roku o godzinie 18.00.
Wystawa będzie czynna w godz. od 10.00 do 18.00 we wszystkie dni tygodnia.
Wstęp wolny.
Galeria PPNT, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia al. Zwycięstwa 96/98
Informacje www.tsf.edu.pl