977 (577) 2010-11-12 - 2010-11-18

Choreoterapia dla chorych na raka

Fundacja „Gdyński Most Nadziei", realizująca w Gdyni Ogólnopolski program AKADEMIA WALKI z RAKIEM, zaprasza serdecznie chorych, ich rodziny i bliskich do uczestnictwa w zajęciach ruchowych: CHOREOTERAPIA (terapia tańcem i ruchem) oraz Izolacje - BODY WORK.
Aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem procesu zdrowienia. Podczas wykonywania najprostszych aktywności nasz mózg produkuje tzw. hormony szczęścia, tak bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Zorganizowane zajęcia to doskonała forma rehabilitacji fizycznej, duchowej i emocjonalnej. Zapraszamy wszystkie osoby z diagnozą choroby nowotworowej, rodziny, bliskich i przyjaciół, niezależnie od wieku i płci, na zajęcia w ramach programu Akademia Walki z Rakiem.
- CHOREOTERAPIA to nie jest kurs tańca, bazuje głównie na ruchu naturalnym, dzięki któremu można odnaleźć własny rytm i uwolnić się od codziennych napięć.Terapia tańcem obejmuje wzory napinania i odprężania mięśni, wzory strukturalne ciała i jego gesty, jakość ruchu, wzorce ruchowe uwarunkowane rozwojowo, rytmikę i dynamikę ciała oraz nieświadomy ruch symboliczny ciała. Podczas zajęć z choreoterapeutką odkryjecie w sobie pokłady możliwości i szans, odzyskacie siły witalne i nauczycie się je wzmacniać.
Choreoterapia w każdą środę, godz. 10.30, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grabowo 2.
Izolacje - BODY WORK, odbywają się w Klubie ACTIVE LADY, IV piętro w Centrum Handlowe BATORY.
Każdy uczestnik, zanim rozpocznie zajęcia, proszony jest o kontakt z Fundacją, celem odebrania IMIENNEGO IDENTYFIKATORA upoważniającego do wstępu na zajęcia.
Kontakt telefoniczny: 58 661 94 56, w godz. 9.00 -14.00.