977 (577) 2010-11-12 - 2010-11-18

Tłumy na Dniu Otwartym gdyńskiego stadionu

ielę 7 listopada 2010 r. z Dnia Otwartego i zwiedziło stadion piłkarski. Obejrzeć można było udostępniono dwie trybuny „Tory" i „Górkę", a ponadto zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia części Trybuny „Olimpijska" z szatniami dla zawodników, salą konferencyjną i stanowiskami komentatorów na głównej trybunie. Dzięki staraniom wykonawcy, słuchając muzyki i komunikatów spikerskich z przygotowanego nagłośnienia, zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z akustyką obiektu. Uruchomiono również dwa telebimy, na których prezentowane były ujęcia filmowe z historycznych już teraz chwil, poczynając od momentu burzenia dawnego obiektu po rozpoczęcie układania murawy (które to prace trwały właśnie w trakcie dnia otwartego).
Przez gdyński stadion, od godz. 10.00 do 14.00, przewinęło się niemal 15 tysięcy zwiedzających. Dla wszystkich przygotowana była ufundowana przez Budimex - wykonawcę stadionu, darmowa grochówka, a dla najmłodszych flagi, baloniki i inne gadżety Arki.
Zakończenie budowy zgodnie z planem nastąpi pod koniec 2010 roku. Pierwszy mecz odbędzie się 26/27 lutego 2011. Przypomnijmy, że stadion przy ul. Olimpijskiej znalazł się na liście rekomendowanych przez UEFA centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 r. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, wykonawca stadionu - firma Budimex i Klub Piłkarski Arka Gdynia serdecznie dziękują gdynianom za niezwykle liczne przybycie na nasz stadion.