Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
979 (579) 2010-11-26 - 2010-12-02

Comenius świętuje

W dniach 15 - 19 listopada 2010 r. odbyło się w Gdyni pierwsze spotkanie przedstawicieli 8 szkół realizujących w latach 2010 -12 projekt „Promujemy siebie, region, kraj - młody Europejczyk tworzy nowy styl życia" w ramach Programu Comenius.
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni (koordynator projektu) gościł 19 uczniów i 16 nauczycieli z Francji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii i Grecji. W czasie pobytu nawiązały się liczne przyjaźnie.
Dzięki uczestnictwu w grach integracyjnych oraz pracach w mieszanych narodowościowo grupach uczniowie mogli lepiej poznać kraje kolegów i koleżanek, ich kulturę i zwyczaje. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach projektowych, każdego dnia zmagali się z nowymi zadaniami i wyzwaniami. Intensywnie spędzony czas zaowocował licznymi przyjaźniami. Kolejne spotkania z partnerami, odbędą się we Włoszech, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Rumunii.