979 (579) 2010-11-26 - 2010-12-02

Gdynianki mistrzyniami Polski w rugby

W sobotę, 13 listopada 2010 r. na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni odbył się ostatni w tym roku turniej Grand Prix Kobiet w rugby siedmioosobowym. W turnieju swoją dominację na krajowych boiskach potwierdziły zawodniczki Arki Gdynia Rugby Girls.
W klasyfikacji generalnej gdynianki miały na tyle bezpieczną przewagę , iż mogły zająć nawet 3 miejsce aby zdobyć Mistrzostwo Polski. Najgroźniejsze konkurentki - Ladies Lechia Gdańsk przed turniejem zajmowały drugą pozycję ze stratą 4 pkt. Arka Girls już w eliminacjach pokazały, iż ich przygotowanie do turnieju finałowego jest rewelacyjne. Gdynianki w fazie grupowej w konfrontacji z Atomówkami Łódź, Czarnymi Pruszcz Gdański i Tygrysiątkami Sochaczew zdobyły 129 punktów i nie straciły żadnego. Świadomość, iż mistrzostwo polski jest już w ich posiadaniu spowodowały lekkie rozprężnie w szeregach gdynianek i w finale imprezy uległy nieznacznie Ladies Lechia 10 - 12.
Również nagrody indywidualne padły łupem Gdynianek: najskuteczniejszą zawodniczką Turnieju w Gdyni została Marta Mikołajczyk, najskuteczniejszą zawodniczką całego cyklu Grand Prix (4 Turnieje) podobnie jak w ubiegłym roku została Dorota Filipek. Podczas gali rugby w przededniu gdyńskiego Grand Prix zawodniczka Arka Gdynia Rugby Girls i kapitan drużyny Monika Baniewicz odebrała tytuł najlepszej zawodniczki roku 2010 w Polsce (w roku 2009 uhonorowano również zawodniczkę z Gdyni Agnieszkę Walczyk). Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Kobiet w roku 2010:
1. Arka Gdynia Girls - trener Jarosław Bator, 2. Ladies Lechia Gdańsk - trener Janusz Urbanowicz, 3. Tygrysice Sochaczew - trener Marcin Stencel, 4. Atomówki BBRC Łódź - trener Zbigniew Grądys.