979 (579) 2010-11-26 - 2010-12-02

Gdyńskie Mistrzynie Polski w tańcu

W dniach 6 - 7.11.2010 r. odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle w Sportowym Tańcu Nowoczesnym - Twardogóra 2010.
Wyniki turnieju towarzyszącego „Wschodzące Gwiazdy": Alicja Jarska w kategorii do lat 11 oceniona notami „celującymi", co w tej kategorii oznaczało I miejsce. Ten bardzo dobry wynik i I miejsce powtórzyła Patrycja Ornatek w kategorii wiekowej 12 - 15 lat.
Kolejną konkurencją była salsa solo. I tu również zawodniczki Jowita FitDance Gdynia wypadły znakomicie. W kategorii 12 - 15 lat I miejsce i złoty medal zdobyła Daria Kraska, tuż za nią na II miejscu ze srebrem była Dominika Mroziak. W grupie wiekowej powyżej lat 15 Iga Zjawin zajęła II miejsce i oczywiście srebro, Anna Miller z brązowym medalem na III miejscu, a Ola Pachocka była V.
Wyniki turnieju głównego „Open" Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle:
Najmłodsze zawodniczki (obie są wychowankami instruktorki Igi Zjawin). Ania Zajączkowska i Dominika Zgoda w kategorii do lat 11. Ania plasuje się na miejscu VI, Dominka wytańczyła miejsce VIII. Wyniki tancerek w grupie wiekowej 12 - 15 lat. Na rundzie eliminacyjnej po ładnym tańcu zawody kończą Ola Gogołek, Natalia Michalczyk oraz Paulina Klewenhagen - odpowiednio zajmując miejsce XXII-XXIV i XIX. W półfinale znalazły się Beata Zjawin - XV miejsce, Paula Puzio była XIII, Daria Kraska IX.
Do finału awansowały aż trzy zawodniczki. Dominika Mroziak jest VI. Na V miejscu uplasowała się Julka Wojdan, natomiast tuż za podium na miejscu IV była Kora Kowalczyk. W kategorii najstarszych zawodniczek - Beata Zduńczyk w półfinale zajmuje X miejsce. W finale Ola Pachocka była VII, Ania Miller VI, Iga Zjawin zajmuje miejsce V.
Po konkurencjach solo przyszedł czas na duety. W grupie 12 - 15 lat Kora Kowalczyk / Julka Wojdan uplasowały się na VII miejscu w finale, Paula Puzio / Beata Zjawin były VI.
W kategorii wiekowej powyżej lat 15 - dwa duety i dwa medale!. Iga Zjawin / Beata Zduńczyk zdobyły złoto i tytuł Mistrzyń Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle, a Anna Miller / Ola Pachocka srebro i V-ce Mistrzostwo OMPF.
Gratulacje dla całego sztabu szkoleniowego, z Jowitą Czarnecką - Tereba na czele.