979 (579) 2010-11-26 - 2010-12-02

Medale dla pływaków

Na słupskiej pływalni odbył się Ogólnopolski Meeting Pływacki z okazji Święta Niepodległości. Na starcie pojawiło się 600 pływaków z klubów województwa pomorskiego, zachodnio - pomorskiego oraz kujawsko - pomorskiego. Pływacy Klubu Sportowego Delfin Gdynia wywalczyli 8 medali (4-3-1) poprawiając wiele rekordów życiowych. Mateusz Arndt po raz kolejny nie dał szans swoim rywalom, podopieczny trenera Przemysława Czoków zdobył 3 złote medale (50 motylkowym, 100 grzbietowym i dowolnym), a wyniki jakie uzyskał okazały się najwartościowszymi podczas zawodów za co został nagrodzony pucharem. Zapewne medali byłoby więcej lecz nasi 13 - latkowie rywalizowali o miejsce na podium z 2 lata starszymi rywalami. Wśród swoich rówieśników zajmowali czołowe lokaty.
Oprócz Mateusza medale zdobyli: Ala Grudnowska (100 grzbietem), Nicola Warszawska (100 klasycznym), Laura Chalecka (100 grzbietowym), Kuba Kwaśniewski (50 motylkowym) oraz najmłodsza debiutantka, ośmioletnia Marta Laskowska (50 grzbietowym).
***
W dniach 12 -14.11.2010 r. w Mławie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters. W zawodach uczestniczyło 320 zawodników, w tym również grupa z Litwy i Rosji.
Doskonale spisał się zawodnik Klubu Sportowego Delfin Gdynia, Jakub Mańczak zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski. Zawodnik trenujący w grupie trenera Przemysława Czoków okazał się najlepszy na dystansach 100 oraz 200 m stylem motylkowym. Do dwóch złotych medali dorzucił jeszcze, dwa brązowe krążki na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 800 m stylem dowolnym. Jest to największy sukces gdyńskiego pływaka w dotychczasowych startach w kategorii masters.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
***
W zawodach tych uczestniczyła też dziewięcioosobowa grupa WKS „Flota" Gdynia. Zdobyła łącznie 30 medali - 7 złotych, 17 srebrnych i 6 brązowych. Najmłodsza zawodniczka liczyła 56 lat, a najstarszy zawodnik 81.
Właśnie najmłodsza startująca, Ewa Mierwald zdobyła 4 złote medale w biegach: 50, 100 i 200 m styl. grzbiet, 100 m styl. klasycznym, oraz srebrny na 200 m styl. klasycznym i brązowy na na 100 m styl. zmiennym. Jan Kielar - 2 złote na 50 m klasycznym i 50 m dowolnym, oraz srebrny na 100 m klasycznym. Witosława Olechnicka - złoty na 100 m styl. grzbiet. i 2 srebrne na 50 m. delfinem oraz 50 m grzbietowym. Aleksander Frenkiel - 3 srebrne na 200 i 100 m styl. zmiennym i 200 m grzbietowym, oraz 2 brązowe na 50 m grzbietowym i 200 m. klasycznym. Czesław Mikołajczyk - 3 srebrne na 400 m styl. zmiennym, 50 m i 200 m klasycznym, oraz 2 brązowe na 100 m zmiennym i 100 m klasycznym. Najstarszy zawodnik Stanisław Wielebski - 3 srebrne na 50, 100 i 200 m styl. klasycznym. Lech Bednarek - 2 srebrne na 50 100 m styl. klasycznym. Nowa zawodniczka „Floty" Joanna Dołżyńska - startując po raz pierwszy w mastersach - zdobyła 2 srebrne medale na 100 i 200 m styl. dowolnym.
Był to wspaniały sukces pływaków mastersów WKS „Flota", startujących pod hasłem „GDYNIA SPORTOWA".
***
W tych samych zawodach klub „Gdynia Masters" reprezentowalo 12 zawodnikow: Basia Chomicka, Ania Walczak, Ania Krzysztofik, Danusia Szczepanska, Stenia Kowalska, Renia Polanczyk, Hania Kania, Kasia Mazurek, Kasia Mysiak, Andrzej Skwarlo, Danusia Radkowiak i Danusia Kowalewska. Gdynianie spisali się znakomicie. Przy tak silnej konkurencji zdobyli razem 52 medale: 14 złotych, 21 srebrnych i 17 brązowych. Na szczególne oklaski zasłużyła najstarsza zawodniczka Danusia Kowalewska, która ma 87 lat. Startowała trzy razy na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym i pobiła dwa rekordy Polski, które ustanowiła sama dwa lata temu. Zdobyła trzy zlote medale. Gratulujemy wszystkim sportowcom z „Gdynia Masters" za tak godne reprezentowanie naszego miasta.