979 (579) 2010-11-26 - 2010-12-02

Sukcesy gimnastyczek

dniczki z Otwartych Zawodów Uczniowskich Klubów Sportowych w gimnastyce artystycznej , które odbyły się w dniach 12-14 listopada 2010 r. w Szczecinie.
Zawodniczki startowały w czterech kategoriach wiekowych i w każdej wywalczyły cenne medale. W kategorii rocznika 2001 zarówno w wieloboju jak i w finale bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy IV Oliwia Szumny, która zdobyła dwa złote medale.
W kategorii rocznika 2000 zawody wygrała uczennica klasy IV Natalia Kozioł. Pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca - Basia Kamińska - 5 miejsce, Zuzanna Błaszczyk - 8 miejsce, Paulina Mikuła - 12 miejsce. Natomiast w finale układu z piłką nasze uczennice zajęły: Kozioł II miejsce, Kamińska III miejsce , Błaszczyk VII miejsce. W kategorii juniorek młodszych w wieloboju pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Romaniuk, uczennica klasy VI (w finale układu ze wstążką II miejsce), Katarzyna Pietrzak 6 miejsce (w finale układu ze wstążką VIII miejsce), a Julia Woźniak 8 miejsce.
W kategorii juniorek Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdyni reprezentowało pięć zawodniczek. W wieloboju złoty medal zdobyła Malwina Kozłowska wyprzedzając swoją koleżankę Julię Mendelewską. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się nasza trzecia zawodniczka Angelika Rywalska, piąte miejsce zajęła Joanna Sawicka, siódme miejsce Dagmara Bąk. W finałach z maczugami nasze zawodniczki zaprezentowały układy bardzo dobrze i panie sędziny oceniły ich prezentacje następująco: I miejsce Julia Mendelewska, II miejsce Malwina Kozłowska, III miejsce Angelika Rywalska, VI miejsce Dagmara Bąk, VIII miejsce Joanna Sawicka.
Wszystkie gdynianki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej wchodzącej w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Władysława IV 54.