Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
979 (579) 2010-11-26 - 2010-12-02

Unijne wsparcie dla przebudowy dworca

Polskie Koleje Państwowe S.A. otrzymały unijne wsparcie na realizację projektu „Przebudowa kompleksu dworcowego Gdynia Główna". Umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano 18 listopada 2010 r. Całkowita wartość projektu to prawie 41 mln zł brutto, a dofinansowanie ze środków UE i budżetu państwa wynosi ponad 26 mln zł brutto.
Przypomnijmy, że prace budowlane na dworcu PKP Gdynia Główna trwają od sierpnia tego roku. Ich zakończenie zaplanowano na maj 2012 r.
Wykonawcą prac jest konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. Wyremontowany zostanie zarówno sam budynek dworca, jak i otwarta kolumnada łącząca go z dworcem podmiejskim SKM. Zostanie również odtworzona architektura zabytkowego dworca.
Budynek będzie spełniał potrzeby osób mających problemy z poruszaniem się. Gdyński dworzec stanie się ładniejszy, bardziej funkcjonalny i bezpieczny.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.pkp.pl/GdyniaGlowna.