980 (580) 2010-12-03 - 2010-12-09

„Srebrne Drzewko” dla dyrektor gdyńskiego MOPS-u

Mirosława Jezior - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni otrzymała „Srebrne Drzewko" - nagrodę marszałka województwa pomorskiego dla pracowników pomocy społecznej. Uroczystość wręczania nagród odbyła się 23 listopada 2010 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku.
„Srebrne drzewka" to coroczne nagrody za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu województwa pomorskiego.
W 2010 roku osoby fizyczne, prawne oraz instytucje i organizacje społeczne zgłosiły 29 kandydatów do nagrody. Kapituła postanowiła wyróżnić 5 osób.
19 listopada 2010 r odbyła się uroczystość obchodów Dnia Pracownika Socjalnego połączona z uczczeniem dwóch dekad funkcjonowania pomocy społecznej w Gdyni.
W tym dniu nagrodzono m.in. najlepszych „pomagaczy", którzy swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem wyróżnili się w mijającym roku. Przyznano pięć nagród i 27 wyróżnień dyrektora MOPS.
Osoby osiągające wyjątkowe sukcesy zawodowe na polu pomocy społecznej wyróżniono nagrodą prezydenta Gdyni.
Trzy równorzędne nagrody prezydenta Gdyni otrzymali:
1. Krystyna Chołdrych - pracownik socjalny roku;
2. Urszula Żardecka - pracownik administracji roku;
3. Władysław Ornowski - fundacja „Pan Władek"- w kategorii organizacji pozarządowej roku.
Ponadto dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni: dyrektor Mirosława Jezior oraz zastępcy dyrektora: Katarzyna Stec, Jarosław Józefczyk i Franciszek Bronk zostali uhonorowani przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka medalem „Civitas e Mari" - Tym, którzy odważnie realizują marzenia.
Wszystkim laureatom gratulujemy!