980 (580) 2010-12-03 - 2010-12-09

Zapisy do...

Punkt Przedszkolny Magiczny Zamek, działający jako Przedszkole Amerykańskie zaprasza dzieci w wieku 2,5 - 5 lat. Standardowo zajęcia prowadzone są w języku angielskim (przez native speakera lub wychowawcę, który nie używa języka polskiego) i częściowo polskim. Zajęcia dodatkowe: rytmika, gimnastyka korekcyjna, plastyka, tańce, karate, edukacja teatralna, warsztaty kulinarne. Placówka realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z programem zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Punkt Przedszkolny Magiczny Zamek, ul. Kwadratowa 17, Gdynia - Chwarzno, tel. 517 195 596, www.magiczny-zamek.pl."
***
Gdyńska Szkoła Artig przyjmuje dzieci od lat 3 i młodzież na zajęcia artystyczne i muzyczne. W programie dla najmłodszych: śpiew, rytmika - taniec, gra na instrumentach, rysunek, tworzenie, zabawy, przygotowanie do nauki gry na pianinie, koncerty, spektakle, konkursy, festiwale, nagrania studyjne; dla dzieci i młodzieży: śpiew solowy, śpiew zespołowy, gra na pianinie, fletach prostych warsztaty twórczego pisania, elementy aktorskie, koncerty, spektakle, konkursy, festiwale, nagrania studyjne. Zajęcia odbywają się w Wielkim Kacku, ul. Starodworcowa 17, na Działkach Leśnych, ul. Kwidzyńska 15. Kontakt: Iwona Guberska, tel. 514 841 492
***
Pierwsze Prywatne Ognisko Muzyczne w Gdyni zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych: pianino, keyboard, akordeon, gitara (klasyczna, elektryczna), skrzypce, flet, obój oraz śpiew solowy. Zajęcia odbywają się w Szkołach Podstawowych: nr 46 Gdynia-Karwiny III (ul. Chwaszczyńska 26), nr 47 Gdynia - Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73), nr 48 Gdynia - Chwarzno (ul. Jowisza 60). Kontakt: 503 114 336; e-mail: gdynia@ogniskomuzyczne.pl; www.ogniskomuzyczne.pl
***
Stowarzyszenie TALENT zaprasza wszystkich gimnazjalistów i licealistów, a także uczniów szkół podstawowych zainteresowanych informatyką, matematyką lub innymi naukami ścisłymi na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, których celem jest rozwój własnych talentów i pasji.
W każdą środę i piątek w godz. 16.30 - 17.00 odbywają się warsztaty informatyczne i łamigłówki matematyczno-logiczne, w trakcie których młodzież przygotowuje się do Olimpiady Informatycznej, Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów i innych konkursów, korzysta z doświadczenia trenerów i laureatów olimpiad, doskonali sztukę myślenia algorytmicznego, rozwija kreatywność poprzez naukę metod twórczego rozwiązywania problemów, zapoznaje się z nowymi formami edukacyjnego wykorzystania komputera i Internetu, a także rozwija swoje umiejętności interpersonalne.
Sobota jest dniem, w którym młodzież od godz. 9.00 do 14.00 bierze udział w kole naukowym - korzysta z pracowni komputerowej i nowoczesnego oprogramowania edukacyjnego, otrzymuje wyjaśnienia trudnych zagadnień (wykłady na poziomie olimpijskim), rozwija twórcze myślenie, a także w indywidualnie dostosowany do potrzeb i umiejętności sposób realizuje program z zakresu informatyki. Ponadto w soboty gry zespołowe i zajęcia sportowe.
Miejsce: III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Legionów 27. Prowadzący warsztaty: mgr Ryszard Szubartowski oraz laureaci i finaliści krajowych i międzynarodowych olimpiad i konkursów informatycznych.
Więcej informacji na: www.talent.edu.pl
***
Fundacja NADAKTYWNI nawiąże współpracę ze wszystkimi, którzy chcą coś zrobić dla siebie, dla innych i dla Gdyni. Zapewnia autorską realizację pomysłów.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 10.12.2010 r. o godz. 17.00 w herbaciarni Malinowy Chruśniak przy ul. Władysława IV (vis a vis straży pożarnej). Kontakt: Urszula Zalewska, tel. 693 780 510, nadaktywni@gmail.com
***
Towarzystwo Polsko - Niemieckie w Gdyni przyjmuje zapisy na kursy języka niemieckiego dla młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Zajęcia organizowane są przy wsparciu Goethe Institut. Liczba miejsc ograniczona.Rozpoczęcie zajęć: połowa lutego. Można zapisać się już teraz drogą mailową: e-mail: tpngdynia@op.pl, www.tpngdynia.dl.pl
Dodatkowe informacje i telefoniczne zapisy od 3 do 14 stycznia: w poniedziałki i czwartki w godz. 11.00 - 12.30, tel. (58) 698 98 53, 513 37 46 46. Zapisy w siedzibie, ul. Świętojańska 132, odbędą się 4 i 7 lutego w godz. 16.00 - 17.30.
***
Pomorska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdyni ogłasza nabór na 3 - semestralne podyplomowe studia z przygotowania pedagogicznego. Rozpoczęcie zajęć luty 2011 r. Zapisy: PWSH w Gdyni, ul. Opata Hackiego 8-10. Tel. 58 783 97 26; e-mail: rekrutacja@pwsh.edu.pl, www.pwsh.edu.pl
***
Zaoczne Liceum Uzupełniające i Ponadgimnazjalne w ramach projektu europejskiego: „Kształcenie ustawiczne szansą na Twoją przyszłość" przyjmuje zapisy na rok szkolny 2010/2011. Nauka jest bezpłatna, zajęcia prowadzone są w formie e-learningowej (na odległość), placówka ma uprawnienia szkół publicznych.
Kontakt i informacje: 58 623 09 22 w.121, sk@pwsh.edu.pl.