982 (582) 2010-12-17 - 2010-12-23

Gdynia - miastem tancerzy

W dniu 27.11.2010 roku w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski w nowoczesnym tańcu sportowym organizacji International Federation of Modern Dance Sport. Były to również eliminacje do Mistrzostw Świata.
Reprezentacja „Jowita Gdynia" udała się na nie pod wodzą trener Jowity Czarneckiej - Tereba w 15 - osobowym składzie. W tych bardzo dobrze zorganizowanych zawodach udział wzięło prawie tysiąc zawodniczek i zawodników z całej Polski. Tym bardziej cieszą wyniki naszych dziewczyn. Do finału (najlepszych siedem zawodniczek w Polsce) dotarły w kategorii solo młodzicy: Matylda Mielewczyk - zajęła VI miejsce (startowało 26 zawodniczek); juniorzy młodsi tuż za podium: Kornelia Kowalczyk wywalczyła miejsce IV, Julka Wojdan V (startowało 109 zawodniczek); w młodzieżowcach: Beata Zduńczyk była VII. W duetach kategorii młodzieżowcy: Beata Zduńczyk/Iga Zjawin uplasowały się również na VII pozycji; duet juniorski: Paula Puzio/Beata Zjawin tuż za podium i miejsce IV. Duet juniorów młodszych - dziewczyny wywalczyły srebro - Kornelia Kowalczyk/Julka Wojdan (startowało 37 duetów).
Były to ostatnie zawody w bieżącym roku. Dlatego podsumowując cały tak udany sezon składamy wielkie podziękowania za pomoc w przygotowaniach i startach trenerce pani Jowicie Czarneckiej - Tereba oraz dziękujemy za tak wielkie wsparcie Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Tanecznego „Jowita Gdynia".