982 (582) 2010-12-17 - 2010-12-23

Koncerty

W niedzielę 19 grudnia 2010 r. o godz. 12.00 w sali Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się koncert zatytułowany „Muzyka w Świątecznym Blasku".
Wystąpią: Aleksandra Kucharska - Szefler - sopran, Waldemar Bączyk - tenor, Aleksandra Bieg - Piaseczna - fortepian.
W ich wykonaniu pieśni, kolędy polskie - w tym interesujące kolędy kaszubskie.
Atrakcją koncertu będzie Trio bandurzystek „Rosava" z Filharmonii w Żytomierzu - Ukraina. Bandury - piękne instrumenty o 64 strunach, których historia związana jest także z Polską - w połączeniu ze śpiewem wzruszają i wprowadzają klimat ogromnej bliskości. Trio - bandury i śpiew w składzie Nadia Niedaszkowska, Ludmiła Dobrowińska, Natalia Wasiliewa, w pieśniach ludowych - ciepłych, lirycznych, o miłości, dowcipnych, o dawnych zwyczajach, pieśniach cerkiewnych, zachwycają urodą głosu. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt. Ilość miejsc ograniczona - przedsprzedaż biletów w Muzeum Miasta Gdyni kilka dni przed koncertem.

***
Kawiarnia Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni 18 grudnia 2010r. o godz. 20.00 zaprasza na koncert muzyczny w wykonaniu Dominica Johna Sebastiana.
W programie wysłuchamy jego własnych kompozycji. Wstęp wolny.
***
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na kolejne koncerty w ramach cyklu Niedziela Melomana, które odbędą się 19 grudnia br. o godz. 16.00 i 18.30 w sali widowiskowej Domu Rzemiosła przy ul. 10 Lutego 33 w Gdyni. Wystąpią: Zofia Kotlicka-Wiesztord, Anna Osior, Joanna Wesołowska, Ewa Wolińska, Krzysztof Bobrzecki, Roman Komassa, Wojciech Lewandowski, Ryszard Szczeszak, Grzegorz Ufnal, gra zespół Smile Band pod kierownictwem Tadeusza Kassaka.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w PTTK przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni oraz na godzinę przed koncertem.
***
W niedzielę, 19 grudnia 2010 r. Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na świąteczne koncerty Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koncerty odbędą się o godz. 12.00 i 16.00 w sali kolumnowej Klubu MW „Riwiera" przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Wstęp wolny.
Gdyńska Orkiestra Symfoniczna jest orkiestrą amatorską. Działa pod patronatem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni oraz należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W swoim repertuarze posiada ponad 150 pozycji i jest to zarówno repertuar poważny, operetkowy, musicalowy jak i rozrywkowy. W niedzielnym programie świąteczny repertuar kompozytorów polskich i zagranicznych. Orkiestrą dyrygować będzie Grzegorz Sutt.