983 (583) 2010-12-24 - 2011-01-06

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- 28.12.2010 r. - 15.01.2011 r. - wystawa grafiki „Rok 2050";
- do 13.02.2011 r. - wystawa Janusza Osickiego i Ewy Sadowskiej pt. „Gest i struktura";
- wystawa stała w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzania wystawy „Morska stolica Polski". Ekspozycja ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Filia nr 1, ul Boisko 6, Gdynia - Obłuże. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2010 r.
***
Do 15 stycznia 2011 r. w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni przy ul. Kartuskiej 20., w pon., wt., czw., pt., w godz. 11.30 - 19.00, można oglądać prace nadesłane na X edycję konkursu fotograficznego „Gdynia w fotografii" ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „40 Rocznica Wypadków Grudniowych" do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). To ekspozycja przypominająca tragiczne wydarzenia z 1970 roku przedstawione na fotografiach wykonanych w Gdyni w czasie realizacji filmu „Czarny czwartek" na tle współczesnych prac z malarstwa, grafiki i tkaniny unikatowej. Udział biorą znakomici artyści i fotograficy: Anna Kaczor, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Wojciech Kostiuk, Andrzej Gojke, Robert Job. Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2010 r. Wstęp wolny. www.artinfo.pl/profile.
***
W Galerii „Od czasu do czasu" oglądać można wystawę malarstwa wielu autorów „Malarstwo dobre na wszystko". Swoje prace prezentują min.: E. Konieczna - Pilachowska, A. Konieczny, B. Lesiak, J. Malinowska, J. Osicki, M. Zaborowski. Galeria „Od czasu do czasu", Gdynia, ul. Armatorów 31, wt. - pt.: 12.00 - 18.00, sob.: 11.00 - 16.00, www.galeriaoddo.pl. Wstęp wolny. 
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej zaprasza do gmachu Zespołu Szkół nr 14 w Gdyni - Dąbrowie na wystawę fotograficzną uczennicy Gimnazjum nr 19 w Gdyni Emilii Górskiej pt.: „Gdynia - Dąbrowa naturalnie piękna". Wystawie towarzyszą zdjęcia uczniów Gdyńskiej Szkoły Społecznej, którzy w roku szkolnym 2009/2010 poszukiwali dawnej Gdyni w okolicach szkoły i nie tylko... Fotografie można oglądać do końca stycznia 2011 r. Wstęp wolny.
***
Do 19 stycznia 2011 r. w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa malarstwa p.n. „Trzy Spojrzenia IV". Autorkami prac są absolwentki wydziału architektury Politechniki Gdańskiej: Maria Nienartowicz, Danuta Żaboklicka i Aleksandra Mieszkowska. Łączy je wspólna pasja malowania, zachwyt naturą i wszystkim co piękne jest nieustanną inspiracją ich twórczości. Jednakże każda z Autorek ma swój sposób zwierzenia się, inną aurę nastrojową i inny sposób poszukiwania formy wyrażania swoich zachwytów i zdumień. Stąd tytuł wystawy „Trzy Spojrzenia" - „ jest w tym malarstwie trochę magii, trochę poezji i sporo naszej duszy...". Aleksandra Mieszkowska jest prezesem Gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Do 7 stycznia 2011 r. w Galerii Ratusz na I piętrze gdyńskiego magistratu (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) oglądać można pokonkursową wystawę zdjęć Grand Prix Photo BALTICTECH 2010. Niezwykłe fotografie przedstawiają środowisko podwodne i pracę nurków. Konkurs fotograficzny towarzyszył listopadowej konferencji nurków technicznych basenu Morza Bałtyckiego BALTICTECH 2010, połączonej z wystawą sprzętu nurkowego. W tym roku gospodarzem wydarzenia była Gdynia. Wyboru najlepszych podwodnych zdjęć roku 2010 dokonali wszyscy goście konferencji. Pierwsze miejsce przyznano Alexowi Dawsonowi ze Szwecji, drugie miejsce zajął Leszek Legat, a trzecie Jakub Świątkiewicz. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wystawę malarstwa artystki Moniki Kozakiewicz pt. „Solo; w duecie; w plenerze; w kwadracie". Wystawę oglądać można w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 7 stycznia 2011 r. Monika Krzakiewicz jest absolwentką Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, pastele na papierze, płótnie i desce. Artystka podejmuje w swoich pracach bardzo różnorodną tematykę, odważnie łącząc tradycyjne oraz nowatorskie techniki malarskie i graficzne. Maluje akty, portrety, pejzaże oraz martwe natury.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny
***
Do 15.01.2010 r. w siedzibie Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 oglądać można wystawę prac zatytułowaną: „Różne oblicza Kaszub". Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9.00 -17.00, sobota 9.00 - 15.00. Jest wiele pięknych miejsc, które wzbudzają zachwyt i pozostają w naszej pamięci. Niewątpliwie do jednych z nich można zaliczyć Szwajcarię Kaszubską. Malownicze widoki, piękne panoramy i pełne magii miejsca przyciągają turystów ze wszystkich stron, pozostawiając niezapomniane wrażenia. Kaszuby wyróżniają nie tylko urocze zakątki, niepowtarzalne krajobrazy, bogactwo lasów i jezior ale również kultura, ludzie, zwyczaje oraz obyczaje. Dlatego też wystawa, która zostanie zaprezentowana przedstawia różne oblicza Kaszub , bo Szwajcarię Kaszubską nie sposób pokazać przez pryzmat jednego spojrzenia.
***
Do 31.01.2011 r. W Galerii-pl w Gdyni przy ul. A. Abrahama 27A można oglądać wystawę Krzysztofa Wróblewskiego „Cień Malarza". Wystawę można oglądać od poniedziałku do niedzieli po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Kontakt - Piotr Laskowski, tel. 504 339 568.