986 (586) 2011-01-21 - 2011-01-27

Nowe autobusy i trolejbusy

Do Gdyni dotarły kolejne fabrycznie nowe autobusy i trolejbusy. Trzy autobusy marki Solaris - dwa standardowe i jeden przegubowy - zostały zakupione przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej. W ten sposób PKA będzie posiadać już 31 autobusów tej marki. Nowe pojazdy zastąpią najbardziej wyeksploatowane autobusy marki Neoplan.
Nowe trolejbusy to kolejny element programu „Rozwój proekologicznego transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym Trójmiasta". Do dotychczasowych 15 pojazdów Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej zakupionych w ramach tego programu dołączyły teraz kolejne cztery.
Dzięki wprowadzeniu do eksploatacji nowych trolejbusów, od 1 lutego 2011 r. w dni powszednie, już ponad 90% wszystkich kursów wykonywanych przez trolejbusy będzie obsługiwanych taborem niskopodłogowym. W soboty, niedziele i święta już od 1 grudnia 2010 r. wszystkie kursy są wykonywane takim taborem.
Nowe pojazdy wyposażone są w klimatyzację, monitoring wnętrza oraz wyświetlacze elektroniczne z funkcją wizyjnego i głosowego zapowiadania kolejnych przystanków. Dodatkowo trolejbusy wyposażone będą w napęd awaryjny umożliwiający poruszanie się bez sieci trakcyjnej.

ikona