987 (587) 2011-01-28 - 2011-02-03

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 13.02.2011 r. - wystawa Janusza Osickiego i Ewy Sadowskiej pt. „Gest i struktura";
- wystawa stała w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 16 lutego 2011 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00 w siedzibie Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 można oglądać wystawę przedstawiającą wybrane zdjęcia z albumu Jerzego Drzemczewskiego „Ostatni transatlantyk - Stefan Batory", ukazujące zarówno jednostkę „Stefana Batorego", codzienną pracę członków załogi oraz bogate życie towarzyskie pasażerów podczas rejsów. Wystawa jest wzbogacona o eksponaty z transatlantyku, od karty menu poprzez medale pamiątkowe do tak dużych i cennych obiektów jak pamiątkowy dzwon z jednostki.
***
Do 23.02.2011 r. w lokalu artystycznym „Tygiel", w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV prezentowana jest wystawa grafiki cyfrowej i tkaniny unikatowej Doroty Stec- Grochal „Nie wszystko".
Zaprasza Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART.
Dorota Stec-Grochal jest absolwentką Wydziału Fizyki UG oraz Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem i grafiką, projektowaniem graficznym i drobnymi formami użytkowymi. Prace autorki są rezultatem rozmyślań nad powtarzającymi się mitami, wierzeniami i sposobami objaśniania świata w różnych kulturach i środowiskach, fascynacji ludzką fantazją i keatywnością.
Tkaniny tworzy w technice haftu z aplikacją, malarstwo - metodą „kontrolowanego chaosu". W ten sam sposób uprawia grafikę cyfrową stosując fraktale - matematyczne narzędzia do badania teorii chaosu i ich kolorowej wersji. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, prezentuje swoje prace również indywidualnie
***
Galeria „Od czasu do czasu", ul. Armatorów 31 (wt.-pt.: 12.00 - 18.00, sob.: 11.00 - 16.00) zaprasza na wystawę wielu autorów „Malarstwo jest dobre na wszystko". Swoje prace prezentują m.in.: Z. Blekiewicz, W. Badowska, Z. Błażko, E.Konieczna-Pilachowska, A.Konieczny, B.Lesiak, J.Malinowska, J.Osicki, A. Prusinowska, M.Zaborowski. Ekspozycja do końca stycznia 2011 roku. www.galeriaoddo.pl
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej zaprasza do gmachu Zespołu Szkół nr 14 w Gdyni - Dąbrowie na wystawę fotograficzną uczennicy Gimnazjum nr 19 w Gdyni Emilii Górskiej pt.: „Gdynia - Dąbrowa naturalnie piękna". Wystawie towarzyszą zdjęcia uczniów Gdyńskiej Szkoły Społecznej, którzy w roku szkolnym 2009/2010 poszukiwali dawnej Gdyni w okolicach szkoły i nie tylko... Fotografie można oglądać do końca stycznia 2011 r.
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 3 zaprasza do oglądania wystawy „Bajka zimowa"- prezentującej prace uczestników zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni z pracowni Bogny Pniewskiej. Wystawa prezentowana jest do 28 lutego 2011 r. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113.
Wstęp wolny! 
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 18) do obejrzenia wystawy „Szwajcaria Kaszubska w pocztówkach 1918-1960". Pierwsza część wystawy obejmująca okres do 1918 roku była prezentowana rok temu. Obecna ekspozycja przedstawia kilkadziesiąt skanów pocztówek przybliżających piękno krajobrazu i ciekawe obiekty architektoniczne Kaszub środkowych zwanych popularnie Szwajcarią Kaszubską. Pocztówki pochodzą ze zbiorów gdyńskiego kolekcjonera Marka Seyda. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia 2011 roku w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00.
***
Galeria Debiut, ul. Orłowska 8 zaprasza na wystawę fotografii Jakuba Stojałowskiego.
Wystawa czynna jest do 10.02.2011 r.
***
Do 16 lutego br. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 eksponowana będzie wystawa malarstwa (batik) i witrażu „Woskiem malowane - światłem budowane". Autorami prac są uczestnicy projektu Studium Artystyczne Dla Seniorów, oraz prowadząca warsztaty, artysta plastyk Wanda Frąckowska. Powołanie Studium stworzyło jego uczestnikom możliwość twórczego realizowania się, odkrywania i ujawniania często ukrytych talentów. Wszystkich łączy jedno: pasja tworzenia, na realizację której - jak twierdzą - nigdy nie jest za późno.
Projekt realizowany przez Ognisko ZMCH Polska YMCA Gdynia dofinansowany jest z Budżetu Miasta Gdyni.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21, zaprasza na wystawę pt."Pejzaże morskie" Bogdany Gołojuch. Prezentacja obrazów malowanych olejem na płótnie czynna codziennie do 11.02.2011 r. w godz. 12.00-20.00.
Bogdana Gołojuch urodzona w Gdyni, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła „Kunszt" w Redzie.

ikona