988 (588) 2011-02-04 - 2011-02-09

„Kwartet dla czterech aktorów”

12.02.2011 r. i 13.02.2011 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, obejrzeć będzie można sztukę znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera - „Kwartet dla czterech aktorów".
Spektakl prezentuje perypetie artystów - muzyków poszukujących ideału sztuki i formy, która zadowalałaby ich wszystkich. Okazuje się to jednak niemożliwe, bo nie potrafią się ze sobą porozumieć. Jest to opowieść o kondycji człowieka w chaosie dzisiejszego świata. To luźny zbiór scen: muzycznych, niemuzycznych, dialogowych, parateatralnych i wizualnych. Utwory stanowią wykłady o muzyce z wplecionymi w nie zupełnie absurdalnymi treściami.
Opieka artystyczna: Beata Fudalej - wykładowca PWST Kraków, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Muzyka: Marcin Markowicz - stypendium w Bostonie, uczestniczył w kursach mistrzowskich w Polsce, Holandii, Niemczech i USA.
Obsada: Agata Sasinowska - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka teatralna i filmowa, serial „Na dobre i na złe", Dorota Kuduk - studentka PWSFTViT Łódź, serial „Ratownicy", „Pierwsza miłość", Marcin Korcz - aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, wystąpił między innymi w filmie „Wenecja", serial „Rodzina zastępcza", „Hotel 51", „M jak Miłość", „Ojciec Mateusz", Mateusz Ławrynowicz - aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, Teatru Dramatycznego w Warszawie i Teatru „Prezentacje" w Warszawie, film „Enen", serial „Barwy Szczęścia".
Bilety do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni. Cena: 9 zł ulgowy, 15 zł normalny.
Fragment spektaklu można obejrzeć na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=GPEqUZz1ujo. 

ikona