988 (588) 2011-02-04 - 2011-02-09

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 13.02.2011 r. - wystawa Janusza Osickiego i Ewy Sadowskiej pt. „Gest i struktura";
- wystawa stała w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 16 lutego 2011 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00 w siedzibie Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24 można oglądać wystawę przedstawiającą wybrane zdjęcia z albumu Jerzego Drzemczewskiego „Ostatni transatlantyk - Stefan Batory", ukazujące zarówno jednostkę „Stefana Batorego", codzienną pracę członków załogi oraz bogate życie towarzyskie pasażerów podczas rejsów. Wystawa jest wzbogacona o eksponaty z transatlantyku, od karty menu poprzez medale pamiątkowe do tak dużych i cennych obiektów jak pamiątkowy dzwon z jednostki.
***
Do 23.02.2011 r. w lokalu artystycznym „Tygiel", w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV prezentowana jest wystawa grafiki cyfrowej i tkaniny unikatowej Doroty Stec- Grochal „Nie wszystko".
Zaprasza Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART.
Dorota Stec-Grochal jest absolwentką Wydziału Fizyki UG oraz Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem i grafiką, projektowaniem graficznym i drobnymi formami użytkowymi. Prace autorki są rezultatem rozmyślań nad powtarzającymi się mitami, wierzeniami i sposobami objaśniania świata w różnych kulturach i środowiskach, fascynacji ludzką fantazją i keatywnością.
Tkaniny tworzy w technice haftu z aplikacją, malarstwo - metodą „kontrolowanego chaosu". W ten sam sposób uprawia grafikę cyfrową stosując fraktale - matematyczne narzędzia do badania teorii chaosu i ich kolorowej wersji. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, prezentuje swoje prace również indywidualnie.
***
Galeria „Od czasu do czasu", ul. Armatorów 31 (wt.-pt.: 12.00 - 18.00, sob.: 11.00 - 16.00) zaprasza na wystawę wielu autorów „Malarstwo jest dobre na wszystko". Swoje prace prezentują m.in.: Z. Blekiewicz, W. Badowska, Z. Błażko, E. Konieczna - Pilachowska, A. Konieczny, B. Lesiak, J. Malinowska, J. Osicki, A. Prusinowska, M. Zaborowski. Ekspozycja do końca stycznia 2011 roku. www.galeriaoddo.pl
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 3 zaprasza do oglądania wystawy „Bajka zimowa"- prezentującej prace uczestników zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni z pracowni Bogny Pniewskiej. Wystawa prezentowana jest do 28 lutego 2011 r. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113. Wstęp wolny! 
***
Galeria Debiut, ul. Orłowska 8 zaprasza na wystawę fotografii Jakuba Stojałowskiego. Wystawa czynna jest do 10.02.2011 r.
***
Do 16 lutego br. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 eksponowana będzie wystawa malarstwa (batik) i witrażu „Woskiem malowane - światłem budowane". Autorami prac są uczestnicy projektu Studium Artystyczne Dla Seniorów, oraz prowadząca warsztaty, artysta plastyk Wanda Frąckowska. Powołanie Studium stworzyło jego uczestnikom możliwość twórczego realizowania się, odkrywania i ujawniania często ukrytych talentów. Wszystkich łączy jedno: pasja tworzenia, na realizację której - jak twierdzą - nigdy nie jest za późno.
Projekt realizowany przez Ognisko ZMCH Polska YMCA Gdynia dofinansowany jest z Budżetu Miasta Gdyni.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21, zaprasza na wystawę pt. „Pejzaże morskie" Bogdany Gołojuch. Prezentacja obrazów malowanych olejem na płótnie czynna codziennie do 11.02.2011 r. w godz. 12.00 - 20.00.
Bogdana Gołojuch urodzona w Gdyni, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła „Kunszt" w Redzie.
***
Galeria „Od czasu do czasu" serdecznie zaprasza na wystawę Joanny Ziółkowskiej „Ruchome freski". Wernisaż wystawy w piątek, 4 lutego 2011 r. o godzinie 19.00.
Joanna Ziółkowska zafascynowana włoskim malarstwem ściennym zaprezentuje rysunki wykonane w technice własnej na papierze. Ich bohaterami są nadludzkiej wielkości postacie. Ludzie umieszczeni blisko siebie na rysunkach są najczęściej nadzy, a relacje między nimi spowija aura tajemniczości. Nie do końca jasna jest ich płeć, trudno też określić wiek i stan, w jakim się znajdują. Przestrzeń galerii zostanie wypełniona kilkudziesięcioma metrami kwadratowymi rysunków - ten ogrom z pewnością nią zawładnie. Galeria „Od czasu do czasu".
Gdynia, ul. Armatorów 31, wt.- pt.: godz. 12.00 - 18.00, sob.: godz. 11.00 - 16.00. www.galeriaoddo.pl
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wystawę fotografii Adama Fleksa pt. „Peregrynacje. Grecja. Kreta". Wystawa będzie prezentowana do 16 lutego w Małej Galerii im. admirała A. Karwety. Stanowi ona część większego, będącego w przygotowaniu, cyklu „Peregrynacje". Składa się z 40 fotografii wykonanych metodami tradycyjnymi (brom, lit) na czarnobiałym barytowym papierze fotograficznym. Autor stara się z jednej strony nawiązać do prac swojego „guru" czyli H. Cartier-Bressona, usiłując uchwycić decydujący moment wykonania zdjęcia, a z drugiej strony, do szybko wykonywanych zdjęć migawkowych, czyli „snapshots", często noszących znamiona pewnej przypadkowości.
Adam Fleks - prezes Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych. Spod jego pióra wyszło wiele tekstów i opracowań historyczno-fotograficznych. Jest laureatem nagród i kwalifikacji na konkursach fotograficznych, salonach i przeglądach fotografii. W Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" prowadził „Spotkania ze Sztuką" poświęcone historii fotografii.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego serdecznie zaprasza 4 lutego 2011 r. o godz. 17.30 do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51 na wystawę Władysława Pitali „Kobiety pastelem malowane". Wystawę można ogladać do 6 lutego br. w poniedziałki, środy i piątki od godz. 11.00 do 15.00, we wtorki i czwartki od godz. 13.00 do 17.00. 

ikona