Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
990 (590) 2011-02-18 - 2011-02-24

Spełniły się marzenia kibiców!

Otwarcie nowego Stadionu Miejskiego przy ul. Olimpijskiej zainauguruje mecz Arki Gdynia z Beroe Stara Zagora. Drużyny zagrają w sobotę, 19 lutego 2011 r. o godz. 18.00.
Beroe Stara Zagora to ważny klub w historii Arki Gdynia. Z bułgarską drużyną związany jest udział gdynian w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów i historyczne mecze z 1979 r. Bilety na mecz dostępne są w cenie 5 zł (ulgowy dla dzieci i młodzieży), 10 zł normalny i 30 zł bilet na trybunę Olimpijską sektor B w punktach sprzedaży dystrybujących bilety na ligowe mecze Arki (http://www.arka.gdynia.pl/index.php?typ=podstrona&id=17) oraz w dniu meczu w kasach na stadionie przy ul. Olimpijskiej.
UWAGA! Mecz jest elementem uświetniającym uroczystości otwarcia stadionu miejskiego i nie obowiązują karnety na mecze Arki Gdynia.
Przypomnijmy podstawowe parametry nowego stadionu:
- powierzchnia zabudowy: 8900 m²;
- powierzchni dachu: 10040 m²;
- na stadionie jest 160 kamer monitorujących;
- miejsc parkingowych: 100;
- 160 głośników;
- 645 ton konstrukcji zadaszenia;
- 13 000 m³ betonu trybun;
- 4 wieże oświetleniowe trybun o mocy 2000.
Na trybunach będzie mogło zasiąść 15 139 widzów.
Wartość inwestycji to 84 mln zł brutto.
Stadion spełnia wszystkie wymogi UEFA***.
Nowy gdyński stadion został wybudowany w rekordowym tempie. Prace rozpoczęły się w grudniu 2009 roku i trwały do stycznia 2011 roku. Wykonawcą robót była firma Budimex z Warszawy.


Otwarcie stadionu piłkarskiego

Uwaga!
Dla gdyńskich kibiców przygotowaliśmy w związku z otwarciem stadionu i meczem pomiędzy Arką a Beroe Stara Zagora konkurs z nagrodami.

4 września 1979 r. w Gdyni został rozegrany mecz drużyn Arka Gdynia i Beroe Stara Zagora zakończony wynikiem 3:2. Reprodukowana przez nas poniżej fotografia autorstwa Zbigniewa Kosycarza oddaje temperaturę tego spotkania: trybuny wypełnione po brzegi i wielki entuzjazm kibiców gdyńskiej drużyny.

Prosimy o uważne obejrzenie tego zdjęcia, bo dla pierwszych pięciu osób, które rozpoznają się na nim - mamy okolicznościowe prezenty (szalik i kubek), związane z otwarciem nowego stadionu pilkarskiego w Gdyni - 19 lutego 2011 r. Kto odnajdzie siebie na tej historycznej już fotografii, proszony jest o osobiste zgłoszenie do Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Gdyni (pokój 202, II p. w godz. 8.00 - 16.00) ze swoim zdjęciem wykonanym 30 - 32 lata temu (na przykład legitymacyjne), by można było je bez najmniejszych wątpliwości porównać z fotografią wykonaną podczas meczu.

Zapraszamy! fot. Zbigniew Kosycarz / Agencja Kosycarz Foto Press KFP


Fot. Zbigniew Kosycarz / Agencja Kosycarz Foto Press KFP


Organizacja ruchu i komunikacja miejska na stadion - 19 lutego 2011 r.


W celu zapewnienia kibicom i wszystkim gdynianom dobrych warunków uczestnictwa w święcie jakim jest otwarcie Stadionu Miejskiego w Gdyni, a także zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadza się następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie ulic Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej:
1. Ulica Małokacka będzie zamknięta dla normalnego ruchu drogowego i przeznaczona na miejsce parkingowe dla pojazdów kibiców.
Parkowanie na ulicy Małokackiej dozwolone będzie po obu stronach jezdni.
Wjazd w celu zaparkowania możliwy będzie wyłącznie od strony Witomina.
Po meczu wyjazd z ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w kierunku Witomina.
2. Zamknięcie ulicy Małokackiej /za ul. Konwaliową/ oraz części ul. Stryjskiej /za ul. Halicką do ul. Olimpijskiej/ nastąpi dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy, o godzinie 16.00 a otwarcie pół godziny po zakończeniu meczu (około godziny 20.45).
W tym okresie nie będzie możliwy ruch pojazdów ul. Małokacką i Stryjską pomiędzy Witominem a al. Zwycięstwa, poza autobusami komunikacji miejskiej, które będą kursowały normalnie.
Dla kierowców podróżujących w tym czasie w kierunku Witomina wyznaczono objazd ulicą Kielecką.
3. Wokół Stadionu Miejskiego - na ulicy Olimpijskiej i Wileńskiej - wyznaczona zostanie strefa piesza bez dostępu pojazdów.
Strefa zostanie zamknięta na trzy godziny przed rozpoczęciem imprezy (o godzinie 15.00).
Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie dróg w ciągu ulic Małolacka - Stryjska.
Gdzie zaparkować?
Kibice będą mogli zaparkować swoje auta:
- wzdłuż ulicy Małokackiej (po obu stronach jezdni);
- na parkingu pomiędzy Centrum Handlowym „Wzgórze" a Halą Sportowo - Widowiskową „Gdynia",
- na drodze wewnętrznej wokół Hali Sportowo - Widowiskowej „Gdynia".
Dodatkowe autobusy:
Gorąco zachęcamy do korzystania z pojazdów komunikacji miejskiej. To najdogodniejszy sposób powrotu ze stadionu!
Bezpośrednio po zakończeniu meczu z pętli przy SKM Redłowo odjadą dodatkowe autobusy do wszystkich dzielnic miasta (www.zkmgdynia.pl)

ikona