991 (591) 2011-02-25 - 2011-03-03

Koncerty...

W niedzielę, 27 lutego 2011 r. o godz. 12.00 w Muzeum Miasta Gdyni wystąpi Królewska Orkiestra Salonowa. Jest to koncert przełożony z 30 stycznia, z powodu kontuzji ręki Natalii Walewskiej - solistki i zarazem dyrygenta orkiestry. Orkiestra w pięknych stylowych kostiumach koncertuje bez dyrygenta, wprowadzając atmosferę koncertów wiedeńskich, tak charakterystycznych dla epoki Jana Straussa. W programie dzieła, które zdobyły sobie uznanie i ogromną popularność na estradach koncertowych całego świata. Natalia Walewska, koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej - prowadząca Królewską Orkiestrę Salonową, wykona „Zimę" A. Vivaldiego oraz „Radość miłości" F. Kreislera na skrzypce z towarzyszeniem orkiestry. Piotr Sutt - perkusista, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i solista Polskiej Filharmonii Kameralnej, zaprezentuje „Taniec z szablami" A. Chaczaturiana oraz dowcipną polkę „Zirkus Renz" G. Petera na ksylofon z towarzyszeniem orkiestry. Niewątpliwą ozdobą koncertu będą śpiewacy - Julia Iwaszkiewicz - sopran, solistka Opery Bałtyckiej i Opery Nova w Bydgoszczy, Witalij Wydra (Ukraina) - tenor, wyróżniony na I Europejskim Konkursie Tenorów. W ich wykonaniu usłyszymy Tarantellę G. Rossiniego, duety z operetki „Clivia" N. Dostala i „Hrabina Marica" E. Kálmána, „Time to say goodbye" F. Satori, duet „Libiamo" z op. „Traviata" G. Verdiego, walca „Odgłosy wiosny" i kuplety Barinkaya z operetki „Baron cygański" J. Straussa. Tak więc koncert będzie pogodny, radosny, wnoszący dużo ciepła w mroźne zimowe przecież jeszcze dni. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt. Koncert jest dofinansowany przez Miasto Gdynia.
***
Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni zaprasza najmłodszych mieszkańców Gdyni wraz z rodzicami na XIX Spotkanie w Muzycznej Nutkolandii pt. „Karnawał w Muzcznej Nutkolandii", które odbędzie się 27 lutego br. - niedziela, godz. 13.00 w sali koncertowej Szkoły, ul. Biskupa Dominika 13 A. W programie koncert w wykonaniu uczniów Szkoły, konkurs z nagrodami, liczne atrakcje i niespodzianki.
Wstęp wolny.
***
Restauracja „Folck", Gdynia, Plac Kaszubski 1 a (szklany dom w miejscu zajezdni trolejbusów), zaprasza 25 (piątek) i 26 (sobota) lutego 2011 r. o godz. 19.30 na koncerty The Włodek Stepuro. Wstęp wolny.
***
28 lutego br. w Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA przy ul. Kazimierza Górskiego 8 o godz. 19.00, rozpocznie się koncert „WE LOVE ROCK". Dla fanów rocka i nie tylko zagrają Slade, The Sweet i Smokie - zespoły, które królowały na scenach w latach 70-tych XX wieku. Mimo upływu wielu lat od ich powstania, nie trafili do muzycznego skansenu. Ich twórczość stała się klasyką, a oni dalej grają i to z energią równie wielką, jak w latach 70!
Bilety w cenie 110, 130 i 160 zł można nabyć w pokoju nr 018 Hali Sportowo - Widowiskowej Gdynia codziennie - od poniedziałku do piątku - w godz. 13.00 -16.00 i w dniu koncertu od godz. 14.00 do rozpoczęcia imprezy.