991 (591) 2011-02-25 - 2011-03-03

Konkursy na urodziny Gdyni - dla uczniów gdyńskich szkół

200 uczniów z 16 gdyńskich szkół (II LO, III LO, IV LO, V LO, VI LO, X LO, XIII LO, XIV LO, Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych, Technikum Transportowego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Usługowych, Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 23) wzięło udział w projekcie edukacyjnym Międzyszkolne Obchody 85. Rocznicy Nadania Gdyni Praw Miejskich. Od września 2010 r. do końca stycznia 2011 r. brali udział w projekcie edukacyjnym zainicjowanym przez IV, V i VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Zaproponowano im liczne międzyszkolne konkursy: wiedzy o Gdyni, recytatorski i poezji śpiewanej, plastyczny, literacki, poetycki, oratorski i multimedialny. Zwycięzcy zaprezentują swoje dokonania na uroczystości podsumowującej projekt - 25 lutego w Muzeum Miasta Gdyni.
Lista zwycięzców i wyróżnionych:
Konkurs literacki:
1. miejsce: Katarzyna Osior z VI LO;
2. miejsce: Krzysztof Łankowski z II LO;
3. miejsce: Weronika Czaja z X LO;
Konkurs na wiersz o Gdyni:
1. miejsce: Maria Pilanowska z IV LO za wiersz pt. ,,Moje miasto";
2. miejsce: Anna Karpińska z Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych za wiersz „Gdynia 2010";
3. miejsce: Anna Choroszucha z III LO za wiersz ,,Gdynia" oraz Agata Gąsior z IV LO;
wyróżnienia: Tomasz Rózga z X LO za wiersz „Gdynia - miasto z przeszłości żyjące" Paulina Kurpiewska z XIII LO za wiersz „Gdynia" Jacek Kuc z Technikum Transportowego Honorata Neumueller z Technikum Transportowego za wiersz „Powstanie Gdyni" Grzegorz Żyrek z Zespołu Szkół Budowlanych za wiersz „Rozstanie";
Konkurs oratorski:
Weronika Czaja z X LO, Robert Groth z X LO, Weronika Liedke z IV LO, Adriana Rybacka z IVLO, Michał Rychter z IV LO.
Konkurs multimedialny:
1. miejsce: Magdalena Maliszewska - ZSM;
2. miejsce: Patryk Adamczyk - XIV LO
wyróżnienia: Stefania Czapp - VI LO, Mateusz Muszyński - V LO, Mikołaj Truszczyński - XIII LO, Agnieszka Pawelczyk i Weronika Bartusch - Gimnazjum Katolickie im. JP II.
Konkurs plastyczny:
1. miejsce: Dawid Grimm z IV LO i Anita Mielewczyk z Technikum Transportowego;
2. miejsce: Bartosz Basiński z IV LO;
3. miejsce: Karolina Urban z IV LO;
wyróżnienia:
Dominika Rynkiewicz z XIII LO, Jacek Herbasz z IV LO, Nicole Daszuta z IV LO;
Konkurs recytatorski :
1. miejsce: Weronika Liedke - IV LO;
2. miejsce: Dominika Stenzel - XIV LO i Michał Bazychowski - ZSCH i E;
3. miejsce: Amanda Ulenberg - XIII LO, Dominik Królikowski - Technikum Transportowe;
Wyróżnienia:
Tymoteusz Dwurznik - ZSCH i E, Sara Lisiak - ZSU;
Konkurs poezji śpiewanej:
1. miejsce: duet Daria Bojke i Marika Cirocka z Technikum Transportowego;
2. miejsce: Alicja Krutysza z XIII LO;
3. miejsce: Dorota Czykier z XIII LO i Anna Wicka z II LO;
wyróżnienia:
Marta Kaczmarek i Jakub Urbaniak z V LO;
Konkurs wiedzy o Gdyni (finaliści II etapu):
1. Małgorzata Majewska - Zespół Szkół Usługowych;
2. Wojciech Labuda - III LO;
3. Piotr Podolski - II LO;
4. Agnieszka Krause - Zespół Szkół Usługowych;
5. Anna Niemtz - IV LO;
6. Krzysztof Wciórka - II LO;
7. Sebastian Rybacki - Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych
8. Monika Sołtysiak - IV LO;
9. Przemysław Kleniewski -XLO;
10. Alicja Choinka - Gimnazjum nr 23;
11. Paweł Sypion - Technikum Budowlane.