994 (594) 2011-03-18 - 2011-03-24

Biuro Porad Obywatelskich jeszcze bliżej ludzi

Stowarzyszenie Ovum prowadzące Biuro Porad Obywatelskich (BPO) w Gdyni otrzymało dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na projekt „Równi wobec prawa - gdyński program poradnictwa obywatelskiego i prawnego". W związku z tym możliwe było rozszerzenie dotychczasowej działalności biura.
Mamy przyjemność poinformować mieszkańców Gdyni, że od marca biuro czynne jest 8 godzin dziennie. Ze spotkań z doradcą można będzie skorzystać od poniedziałku do środy w godzinach 12.00-20.00, a w czwartki w godz. 8.00-16.00. W biurze obowiązuje system rejestracji w związku z tym na poradę należy umówić się wcześniej. Można to zrobić telefonicznie (tel. 58 661 31 51) w godzinach pracy lub osobiście w siedzibie biura. Osoby, które nie mogą osobiście przyjść do biura mogą przesłać opis swojego problemu listownie na adres Biura Porad Obywatelskich (ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia) lub mailowo (bpo@ovum.org.pl).
Dla osób, które nie mogą z różnych powodów przyjechać do biura, świadczone będzie poradnictwo mobilne w dzielnicach miasta (informacje o miejscach i terminach będą pojawiać się w „Ratuszu"). Wkrótce zostanie również uruchomiona nowa strona internetowa BPO, na której znajdą się porady w odpowiedzi na najczęściej zgłaszane problemy, baza adresowa oraz wzory pism.
Zmiany dotyczą także samego budynku. Siedziba biura zyska nową witrynę i zostanie przystosowana do obsługi klientów niepełnosprawnych i osób z dziećmi. Biuro planuje także opracowanie i wydanie m.in. przewodników po Sądzie Rejonowym w Gdyni, Urzędzie Miasta i organizacjach pozarządowych działających w Gdyni.
Warto wspomnieć, że studenci ostatnich lat wydziału prawa będą mogli odbyć indywidualną praktykę w ramach wolontariatu pod nadzorem zatrudnionej wykwalifikowanej kadry doradczej.
Biuro Porad Obywatelskich w Gdyni zajmuje się świadczeniem poradnictwa obywatelskiego od 2005 roku. Z jego usług może skorzystać każda osoba, która ma problem i nie wie jak go rozwiązać. Klienci mogą liczyć na poufność i zachowanie anonimowości. Biuro nie pobiera żadnych opłat.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.   

Logo


ikona