994 (594) 2011-03-18 - 2011-03-24

Ośmiu Wspaniałych młodych gdynian

Dziesiąty gdyński finał konkursu „8 Wspaniałych" odbył się w sobotę 12 marca 2011 r. w Gimnazjum nr 4 w Gdyni przy ul. Okrzei 6. Ideą konkursu jest inspirowanie i honorowanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy szczególnie wyróżniają się bezinteresowną pracą na rzecz osób potrzebujących wsparcia.
Oto laureaci:
- Monika Janowska - uczennica klasy III a, Gimnazjum nr 16 w Gdyni. To ona będzie reprezentowała Gdynię podczas ogólnopolskiego etapu konkursu „8 Wspaniałych";
Angażuje się w pracę szkolnego Koła Caritas, w którym podejmuje wiele działań na rzecz słabych, pokrzywdzonych i oczekujących zainteresowania. Pracuje w Stowarzyszeniu „MA-MA'' oraz czynnie wspiera Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Szczególnie ważne są dla niej przedsięwzięcia adresowane do najmłodszych. Uczestniczy w akcjach zbierania żywności oraz środków czystości dla Hospicjum św. Wawrzyńca;
- Dominika Heldt - uczennica klasy III a Gimnazjum nr 16 w Gdyni;
- Paulina Paterkiewicz - uczennica II klasy XII Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Mechanicznych w Gdyni;
- Aleksandra Pawelec - uczennica klasy II, III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, naczelna redaktorka szkolnej gazetki;
- Andrzej Kowalczyk - uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Zespole Szkół Mechanicznych w Gdyni;
- Damian Wiśniewski - uczeń II klasy XIII Liceum Ogólnokształcącego;
- Anna Kasperek - uczennica I klasy IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni;
- Łukasz Hałas - uczeń klasy IV Technikum Transportowego w Gdyni.
Laureaci oprócz nagród i dyplomów uhonorowani zostali srebrnymi ósemkami, a Monika Janowska, która będzie reprezentować Gdynię w XVII Finale Ogólnopolskim otrzymała złotą ósemkę. Ósemki zostały wykonane przez Agatę Szydłowską i Patryka Zembrzuskiego.
Warto dodać, że w 2011 roku ogólnopolski finał tego konkursu odbędzie się w Gdyni w dniach od 3 do 5 czerwca. Będziemy wówczas gościć około 500 finalistów. 

Finał konkursu Ośmiu wspaniałych fot. Dorota Nelke

Fot. Dorota Nelke

ikona