994 (594) 2011-03-18 - 2011-03-24

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 22.05.2011 r. - Wystawa „Konstanty Gorbatowski" - Na dwóch piętrach wystaw czasowych w Muzeum Miasta Gdyni znajdzie się około 80 obrazów reprezentujących główne nurty tematyczne w twórczości gdyńskiego surrealisty;
- do 27.03.2011 r. - wystawa Sabiny Czupryńskiej „Suknia - zdobi, kusi, sznuruje".
- do 26.03.2011 w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni:
- zaprasza dzieci i nie tylko... do oglądania wystawy pt. „Linnea w ogrodzie Moneta" przygotowanej przez Wydawnictwo Zakamarki zainspirowanej książką Christiny Bjork i Leny Anderson „Linnea w ogrodzie Moneta". Wystawę można oglądać do 29 marca w Filii nr 18 (Chylonia, ul. Kartuska 20) w godzinach otwarcia biblioteki;
- Filia nr 3, ul. Morska 113, Gdynia - Grabówek zaprasza do oglądania wystawy prac plastycznych gdynianki Jolanty Stapf - absolwentki Politechniki Gdańskiej. Autorka swoje pierwsze prace tworzyła pod kierunkiem artysty plastyka Henryka Sokalskiego, najchętniej posługuje się temperą, akrylem i olejem. Wystawa prezentowana do 31 marca br;
- zaprasza do zwiedzania wystawy prac fotograficznych nadesłanych na konkurs „Gdynia w fotografii" pod hasłem „Moje życie z Gdynią w tle". Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia - Obłuże.
Wystawa prezentowana do końca marca br. w godzinach otwarcia biblioteki.
Wstęp na wszystkie wystawy wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Janiny Knap „Karnawał wenecki" do 31 marca 2011 r. w lokalu artystycznym „Tygiel" w Gdyni, ul. Władysława IV, wejście koło Hossy. Janina Knap, warszawianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Grafik, malarz, fotografik. Na wystawie zobaczymy cykl obrazów pokazujących wenecki karnawał oraz kilka fotografii poindustrialnych.
www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wystawę fotograficzną „W mojej głowie" Agnieszki Terleckiej, uczennicy II LO w Sopocie. Wystawę można oglądać do 6 kwietnia 2011 r.
***
Do 24.03.2011 r. w Galerii Akwarium w Gemini prezentowana jest wystawa „Koty, kotki, kociaki...", autorstwa Anny Ciesielczyk, wielkiej miłośniczki kotów...i nie tylko. Anna Ciesielczyk, gdynianka, absolwentka Liceum Plastycznego w Orłowie i dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, w tym roku będzie obchodzić 35 - lecie swojej pracy twórczej. Lubi malować pejzaże morskie, zimowe plenery, rysuje także chętnie piękno ludzkiego ciała, ale prawdziwą miłością darzy koty, tajemnicze zwierzęta, które na jej portretach pokazują swoją różnorodność ras i charakterów.
***
W Galerii „Ratusz" można oglądać zdjęcia z konkursu fotograficznego „Gdynia - tradycyjnie nowoczesna", którego czwartą edycję prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił w ubiegłym roku. Konkurs roztrzygnięto w lutym, a na wystawę składają się fotografie laureatów oraz zdjęcia wybrane przez jury konkursu. Ekspozycję można oglądać do 31 marca 2011 r. w godzinach od 8.00 do 16.00 na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni.
***
Do 14 kwietnia 2011 r. w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31 oglądać można wystawę fotograficzną Krystiana Bennicha pt. „Mam kota". Sąsiadujące z fotografiami reprodukcje wierszy o kotach dopełniają wizję tego niezwykłego zwierzęcia. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -19.30. Krystian Bennich, gdynianin, absolwent filologii angielskiej KUL (1988) i Sopockich Szkół Fotografii (2007). Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami, reklamą i fotografią. „Mam kota" to pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna artysty.
***
Z okazji 85. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich oraz jubileuszu 20-lecia istnienia placówki Gdyńska Szkoła Społeczna (ul. Kapitańska 37) zaprasza na wystawy fotograficzne „Gdynia naturalnie piękna".
Gdynię naturalnie piękną zatrzymali w kadrze uczniowie: Szymon Malinowski (klasa IV), Stanisław Buczek (kl. V), Natalia Faszcza (kl. V), Oliwia Gierkowska (kl. V), Piotr Giniewicz (kl. V), Paulina Marczak (kl. V), Daria Potocka (kl. V), Gabriela Boroś (kl. VI), Piotr Częścik (kl. I gimnazjum), Dominika Prokopiuk (kl. I gimnazjum) oraz Patrycja Jaremczuk, Patrycja Kaczmarek i Iweta Lidzbarska (kl. III gimnazjum), Zofia Galińska z kl. V. Na wystawie prezentowane są również zdjęcia Gdyni - Dąbrowy autorstwa Emilii Górskiej z II klasy Gimnazjum nr 19 w Gdyni.
Wystawę można oglądać do końca roku szkolnego na I piętrze Gdyńskiej Szkoły Społecznej. 
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę malarstwa Zbigniewa Blekiewicza pt. „Dwoistości i Spirale". Zbigniew Blekiewicz - otrzymał dyplom ASP w Gdańsku z wyróżnieniem w pracowni prof. Włodzimierza Łajminga. Obecnie adiunkt w Pracowni wiedzy o strukturach i działaniach wizualnych na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Inspiracją dla Zbigniewa Blekiewicza jest dwoistość ludzkiej natury, istnienie przeciwstawnych zjawisk, w których główną rolę odgrywa stały cykl narodzin i śmierci.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest do 31.03. 2011 r., od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie.
Wstęp wolny.  

ikona