995 (595) 2011-03-25 - 2011-03-31

Gdynia ubiera się na wiosnę

W Gdyni pierwsze oznaki wiosny pojawiły się już przy ul. Morskiej, Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej, gdzie nieśmiało rozwijają się żonkile i krokusy. To efekt pracy Biura Ogrodnika Miasta! A to dopiero początek...
W kwietniu w Gdyni pojawią się kwiaty sezonowe, m.in. bratki w nietypowych kolorach, niezapominajki, stokrotki i tulipany - w sumie ponad 90 tys. roślin. Kierowców wjeżdżających do Gdyni od strony Kaszub przy ul. Wielkopolskiej i Chwaszczyńskiej przywitają kolejne dęby. Przybędzie ich ponad 170.
W działania Miasta włączają się również uczniowie gdyńskich szkół. Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Przygotuje ścieżkę dydaktyczną na Kamiennej Górze. Utworzy ją 16 drzew, specjalnie wybranych i oznaczonych.
Od kwietnia Biuro Ogrodnika Miasta rozpocznie kolejną edycję akcji edukacyjnej „Zielona Klasa". W zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu, uczestniczą uczniowie gdyńskich szkół, głównie podstawowych. Zgłębiają tajniki dendrologii - nauki rozpoznawania drzew, a także uczą się ekologii.
Od ubiegłego roku Miasto realizuje pięcioletni program zagospodarowania terenów zieleni przylegających do głównych ciągów komunikacyjnych, a także przebudowy zieleni rosnącej w najbardziej reprezentacyjnych częściach Gdyni.
Na realizację nowych terenów zieleni Miasto przeznaczy w tym roku ponad 2 mln zł, a na samo ukwiecenie - ok. 375 tys. zł.

ikona