995 (595) 2011-03-25 - 2011-03-31

Pływak „Delfina” o krok od medalu

Grupa 14 - latków sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia wzięła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 11 - 13.03.2011 r. na pływalni Słowianka w Gorzowie Wlkp.
W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, 461 pływaków ze 115 klubów całej Polski.
Doskonałą formą błysnął Mateusz Konopka, który zajął 4 miejsce w wyścigu finałowym na 200 m motylkowym. Na dystansie o połowę krótszym wygrał Finał B i zajął ostatecznie 9 miejsce. Zawodnik trenera Przemysława Czoków wywalczył również awans do Finału B na 400 m zmiennym.
Bardzo dobrze spisała się sztafeta dziewcząt 4x200 m dowolnym. Natalia Juszczyk, Agata Biernacka, Ala Grudnowska oraz Basia Dalkowska zakończyły swój występ na 7 miejscu, a w pozostałych konkurencjach sztafetowych ocierały się o finałową ósemkę.
W finale indywidualnym pływała również Agata Biernacka, która zajęła 6 miejsce w finale B na 100 m zmiennym.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wszyscy zawodnicy poprawiali zdecydowanie rekordy życiowe i miejsca w krajowym rankingu z zeszłego roku. Podczas letnich Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej mieliśmy tylko 1 Finał B, w tym roku finałów już było 6.
„Liczę na to, że doda to motywacji moim zawodnikom i kolejne Mistrzostwa Polski, które odbędą się w lipcu na 50 - metrowej pływalni w Dębicy przyniosą jeszcze lepsze wyniki" - powiedział po zawodach trener Przemysław Czoków.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.
Pływacy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni - Chyloni.