996 (596) 2011-04-01 - 2011-04-07

Judocy Galeonu wśród najlepszych w kraju

W rozgrywanym najważniejszym sprawdzianie przed Mistrzostwami Polski w kategorii juniorów młodszych zawodnicy gdyńskiego Galeonu potwierdzili swoje znakomite przygotowanie do sezonu startując w Pucharze Polski rozgrywanym w Skierniewicach 19.03 2011 r.
Wystąpiła cała czołówka zawodników tej grupy wiekowej.
Drugie miejsce w zawodach zajął Mieszko Półgrabski startując w kategorii 73 kg do finału, tocząc 4 walki i wygrywając wszystkie przed czasem. W finale uległ, w końcówce walki, faworytowi tej kategorii zawodnikowi z Warszawy Sebastianowi Banaszkowi.
Kolejny raz potwierdził się Szymon Jasiński zajmując trzecie miejsce, tym razem w kategorii 55 kg. Sukces tym większy, iż Szymon jest jeszcze młodzikiem, a wygrywa już z zawodnikami dwa lata starszymi. Bardzo dobra postawa tego zawodnika zaowocowała powołaniem go do kadry narodowej juniorów młodszych, gdzie jest jedynym młodzikiem. Na dużą pochwałę zasłużył również Mateusz Itrych, który zajął piąte miejsce w kategorii 46 kg przegrywając minimalnie walkę o medal.
Gratulacje dla trenera Andrzeja Jasińskiego i jego wychowanków.