996 (596) 2011-04-01 - 2011-04-07

Mini Europa - bo małe jest piękne!

W sobotę, 2 kwietnia 2011 r., w Gimnazjum i Liceum Jezuitów w godz. 9.00 - 13.00 w Gdyni (ul. Tatrzańska 35) odbędzie się Dzień Europejski pt. „Małe jest piękne!".
Każda klasa zamieni się w jedno z najmniejszych państw w Europie lub jeden z regionów Europy. Zwiedzić będzie można San Marino, Lichtenstein, Prowansję oraz wiele innych miejsc! Będzie można spróbować kulinarnych specjałów danego regionu, zobaczyć oryginalne stroje oraz poznać charakterystyczne cechy mieszkańców zaprezentowane przez uczniów danej klasy!
To dzień dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego o sąsiadach z naszego kontynentu, dla zainteresowanych kulturą europejską oraz małymi krajami Europy, o których często tak niewiele wiemy.
Dzień ten jest również Dniem Drzwi Otwartych w Gimnazjum Jezuitów oraz Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów w Gdyni. Będzie można pobrać dokumentację rekrutacyjną, uczniowie oprowadzą po szkole opowiadając o jej specyfice i codziennym życiu! www.jezuici.pl/kostka, liceum@jezuici.pl. 

ikona