997 (597) 2011-04-08 - 2011-04-14

Klub Filmowy zaprasza na seanse

Klub Filmowy w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 (obok stoczni Nauta) zaprasza w dniach 8 - 13 kwietnia 2011 r. na dwa filmy:
- o godz. 18.00 - „Made in Poland" - reżyseria: Przemysław Wojcieszek, występują: Piotr Wawer Jr, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Przemysław Bluszcz. Komedia obyczajowa, Polska, 2010 r.
„Made in Poland" to próba eseju na temat polskiej schizofrenicznej mentalności, w której mieszają się romantyzm, mesjanizm, katolicyzm, lewicowe idee, zamiłowanie do buntu, kompleksy i poczucie zagrożenia. To próba opowieści o kompletnie skołowanych ludziach, którzy szukają sensu we współczesnym świecie i swoim własnym życiu. Scenariusz filmu - pierwotnie pisany z myślą o fabule, najpierw został wykorzystany w teatrze jako spektakl. Produkcja „Made in Poland" trwała dwa lata. Do ekipy filmowej dołączyła fenomenalna operatorka Jolanta Dylewska („Tulpan") - nominowana do Złotej Żaby na festiwalu autorów zdjęć filmowych Camerimage. Swoje powodzenie film zawdzięcza również znakomitej kreacji Janusza Chabiora wyróżnionego Złotym Lwem za drugoplanową rolę męską na FPFF w Gdyni.
- o godz. 20.00 - „Wkraczając w pustkę" reżyseria: Gaspar Noé, występują: Nathaniel Brown, Paz de la Huerta, Cyril Roy, Emily Lind. Dramat, Francja, Niemcy, Włochy, 2009 r.
Sensacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, film totalny, kino ery techno. Jego bohaterem jest Amerykanin Oscar, diler narkotyków, który z siostrą Lindą mieszka w Tokio. Rodzeństwo łączy silna więź i traumatyczne wspomnienie wypadku z dzieciństwa. Podczas gdy Linda tańczy przy rurze w nocnym klubie, Oscar oddaje się narkotycznym wizjom, interesuje się tematyką śmierci i odrodzenia. Prawdziwy przełom następuje w dwudziestej minucie filmu, kiedy główny bohater ginie...
Bilety na każdy z filmów w cenie 10 zł.
Więcej informacji na: www.klubfilmowy.pl.