Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
997 (597) 2011-04-08 - 2011-04-14

Komiksowo o przyrodzie - konkurs

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa pomorskiego do udziału w konkursie „Przyroda Komiksowo - Promocja Integracji".
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) oraz gimnazjów. Organizatorzy zapraszają zwłaszcza szkoły z oddziałami integracyjnymi.
Konkurs polega na stworzeniu przez dzieci komiksu o tematyce prośrodowiskowej. Hasło przewodnie to „Woda życia - życie w wodzie". W pracy można poruszyć na przykład zagadnienia: woda jako źródło życia, zabawa i bezpieczeństwo nad wodą, woda - jej fauna i flora. Technika wykonania komiksu jest dowolna (malarstwo, rysunek, grafika, grafika komputerowa).
W przypadku klas integracyjnych praca konkursowa powinna zostać przygotowana przez zespół składający się z uczniów pełno i niepełnosprawnych.
Do 31 maja 2011 r. komiks należy dostarczyć wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Straganiarska 43/46, 80-837 Gdańsk. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 czerwca. Laureaci wezmą wówczas udział w profesjonalnych warsztatach tworzenia komiksu. Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się w załączniku oraz na stronie internetowej: www.ciee-gda.pl (w dziale KONKURSY).
Organizatorzy konkursu: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Gdańska Pracownia Komiksowa, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Kontakt: Katarzyna Sulewska, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, tel./fax 58 301 80 99, e-mail: katarzyna.s@ciee-gda.pl.