Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
997 (597) 2011-04-08 - 2011-04-14

Wygraj „Kolejkę” podczas gdyńskich spotkań

Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych słynną już grą „Kolejka", opowiadającą o realiach PRL-u. Gry na razie nie można kupić, bo jej pierwszy nakład rozszedł się w mig, ale można ją wygrać w najbliższym czasie Gdyni!
Gdański oddział IPN zaprasza w kwietniowe środy do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni (w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98) na spotkania, podczas których będzie można zagrać w „Kolejkę". Jej egzemplarze zostaną rozlosowane wśród uczestników.
Organizatorzy zapraszają zwłaszcza rodziny z dziećmi (gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia) i kilkuosobowe grupy przyjaciół. Spotkania odbywać się będą w każdą kwietniową środę (6, 13, 20 i 27 kwietnia) w dwóch turach w godz. 16.00-18.00 oraz 18.00-20.00.W jednym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób (trzy stanowiska z grą).
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa (wraz z podaniem ilości osób) pod numerem telefonu 664 748 124 (Jan Daniluk, starszy inspektor - asystent prasowy, Biuro Edukacji Publicznej IPN Oddział w Gdańsku).
Obowiązują jedynie bilety wstępu do Centrum Nauki EXPERYMENT: normalny - 6 zł, ulgowy - 3 zł.
Gra planszowa „Kolejka" opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL-u. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją pięcioosobową rodzinę do sklepów i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste... W dodatku trzeba uważać na spekulantów, remanenty, pomyłki w dostawie i inne przeszkody. W przepychaniu się w kolejce pomagają karty, np. „Pan tu nie stał" , „Matka z dzieckiem na ręku" czy „Towar spod lady".
Drugi nakład gry „Kolejka" trafi do sklepów na przełomie maja i czerwca tego roku.