Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
997 (597) 2011-04-08 - 2011-04-14

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 29.05.2011 r. - wystawa pt: „Gustawv Oelsner - Światło, powietrze, barwa. Architektura Hamburga-Altony". Prezentacja wystawy w Gdyni ma stać się impulsem do dyskusji o roli dziedzictwa modernizmu i udziału w kształtowaniu współczesnego rozwoju miasta. To także głos w dyskusji nad współczesną rolą architekta miejskiego, światłego i wrażliwego społecznie wizjonera, jakim był Gustav Oelsner kształtujący model zamieszkania w mieście portowym;
- do 22.05.2011 r. - Wystawa „Konstanty Gorbatowski" - na dwóch piętrach wystaw czasowych w Muzeum Miasta Gdyni znajduje się około 80 obrazów reprezentujących główne nurty tematyczne w twórczości gdyńskiego surrealisty;
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Akademia Morska w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni i Stowarzyszenie Gdynian Wysiedlonych zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Gdynia 1939. Losy miasta i ludzi", który odbędzie się 8 kwietnia 2011 o godz. 11.00 w holu Akademii Morskiej w Gdyni przy ul. Morskiej 81-87. Wystawa będzie prezentowana do 6 maja br., wstęp wolny.
***
8 kwietnia 2011 r. (piątek) o godz. 17.00 Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 18, ul. Kartuska 20 w Gdyni - Chyloni zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Bolesława Okuniewskiego - absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, PWSSP w Poznaniu, studiów podyplomowych ASP w Warszawie.
Artysta uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową, zajmuje się reklamą, fotografią, upowszechnianiem wiedzy o sztuce, a także opiekuje się zabytkami. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym zagranicznych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych, w Galerii Sztuki Współczesnej „ZADRA" w Warszawie i innych. Bieżąca wystawa przygotowana została z okazji 50-lecia pracy twórczej i działalności artystycznej i prezentuje 16 prac olejnych powstałych w 2010 r. Wstęp wolny. Wystawę można zwiedzać od 8 do 30 kwietnia br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Miejska Informacja w Gdyni (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę fotografii eksponatów Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Ich autorem jest Zbigniew „Piotr" Piotrowski. Wystawę wzbogacąją unikatowe motory.
Fotografie i motory eksponowane są do 19 kwietnia 2011 r., od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty w godz. 9.00 - 15.00.
***
Do 14 kwietnia 2011 r. w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31, oglądać można wystawę fotograficzną Krystiana Bennicha pt. „Mam kota". Sąsiadujące z fotografiami reprodukcje wierszy o kotach dopełniają wizję tego niezwykłego zwierzęcia. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 19.30.
***
W oknach Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentowana jest wystawa prac plastycznych wykonanych w Pracowni Malarstwa Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni prowadzonej przez Karolinę Olszewską-Prusak. Na wystawie pokazane są prace przedstawiające kolorowe ptaki: flamingi, tukany i pelikany, w technice suchej pasteli. Ekspozycja będzie prezentowana do 20 kwietnia 2011 r. Wypożyczalnia Centralna Śródmieście, ul. Abrahama 60.
***
Do 26.04.2011 r. w Galerii-pl w Gdyni przy ul. A. Abrahama 27A można oglądać wystawę Grzegorza Klamana „Rysunki 1986 - 1993". Wystawa otwarta od poniedziałku do niedzieli po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Kontakt - Piotr Laskowski, tel. 504 339 568.
Wystawa dofinansowana przez Centrum Kultury w Gdyni.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Anny Kaczor i Joannny Błońskiej „Wspomnienia z podróży" do lokalu artystycznym Tygiel, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawa czynna do 4 maja 2011 r. Więcej informacji: www.artinfo.pl/profile. Wystawa dofinansowana przez Miasto Gdynia.
***
Poczta Polska S.A. Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Gdyni zaprasza na wystawę filatelistyczną upamiętniającą zbliżającą się uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Eksponaty - znaczki, zdjęcia i inne wydawnictwa zawierające wizerunek Papieża Polaka zostaną udostępnione zwiedzającym w holu głównym Urzędu Pocztowego Gdynia 1 przy ul. 10 Lutego 10 w Gdyni. Otwarcie wystawy 8 kwietnia 2011 r. o godzinie 14.00. Wystawa otwarta do 5 maja 2011 r.
Będzie można nabyć walory filatelistyczne: znaczki, kartki, koperty, karnety okolicznościowe z wizerunkiem Jana Pawła II wydane do tej pory przez Pocztę Polską. Dodatkową atrakcję stanowić będzie najnowszy znaczek upamiętniający beatyfikację Jana Pawła II oraz specjalnie na tę okoliczność przygotowany stempel. Każdy, kto kupi walor z wizerunkiem Jana Pawła II otrzyma specjalna kartę z odciskiem stempla oraz informacją dotyczącą okoliczności jego wydania.
***
9 kwietnia 2011 r. o godz. 12.00 w Centrum Kultury w Gdyni, ul Łowicka 51, rozpocznie się wernisaż wystawy pt: „Mali artyści - wielkie dzieła". „Prace plastyczne poswtały w pracowni „Malowany Świat" w Gdyni. Każdy uczestnik warsztatów mógł zrealizować własną wizję artystyczną, która opisuje jego świat. Radość tworzenia i obcowania ze sztuką jest zalążkiem przyszłych gustów i wyrabia w młodych potrzebę estetyzacji życia. Możliwość przedstawienia własnej twórczości i jej konfrontacja z odbiorcą jest niezmiernie istotna dla każdego artysty, niezależnie od wieku. Wystawa prac plastycznych z pracowni „Malowany Świat", a zwłaszcza wernisaż to święto wszystkich uczestników warsztatów. Dobór prac na wystawę był samodzielną decyzją każdego z uczniów. Wystawa otwarta od 9 do 30 kwietnia 2011 r. Więcej informacji: www.ckgdynia.pl.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego Towarzystwa Miłośników Gdyni i Dyrektor Biblioteki Publicznej gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie zapraszają na wystawę artystów z Koła Pasji Twórczych przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolszewie pod patronatem Wójta Gminy Wejherowo „Mitologia Słowiańska Aleksandra Labudy w obrazach", która odbędzie się 8 kwietnia 2011 roku o godz. 17.30 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51.
***
Instytut Pamięci Narodowej i Klub Marynarki Wojennej zapraszają na wystawę poświęconą Zbrodni Katyńskiej. Wystawę w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ oglądać można do 20 kwietnia, wstęp wolny. Na 15 panelach wystawy „Zbrodnia Katyńska", przygotowanej przez pracowników Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, pokazano Zbrodnię Katyńską - od układu Ribbentrop - Mołotow, poprzez losy polskich oficerów aresztowanych i osadzonych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku, mord w Katyniu, do ogłoszenia informacji przez Niemców o odkryciu masowych grobów polskich oficerów w 1943 roku. Na wystawie można zobaczyć m.in. kopię podpisanego przez Stalina rozkazu likwidacji polskich oficerów więzionych w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku. Ekspozycja zawiera również panele regionalne, poświęcone mieszkańcom Pomorza zamordowanym w Katyniu. Prezentowane dokumenty pochodzą ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Katyńskiego oraz zbiorów prywatnych.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna jest od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Galeria Sztuki „Integracja" w Gdyni mają zaszczyt zaprosić do obejrzenia Wystawy Fotograficznej pt.: „Gdynia naturalnie piękna".
Zdjęcia można oglądać od 7 kwietnia 2011 r. do końca miesiąca w witrynach siedziby Centrum Integracja w Gdyni przy ul. Traugutta 2 (możliwość oglądania zdjęć z zewnątrz lokalu). Gdynię naturalnie piękną zatrzymali w kadrze uczniowie Gdyńskiej Szkoły Społecznej: Stanisław Buczek, kl. 5; Zofia Galińska,kl. 5; Oliwia Gierkowska, kl. 5; Piotr Giniewicz, Piotr Częścik, kl. I Gim.; Patrycja Kaczmarek, kl. III Gim. oraz Iweta Lidzbarska kl. III Gim. 

ikona