Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

Drzewko za makulaturę w parku Kolibki

17 kwietnia 2011 r. w parku Kolibki w Orłowie w godz. 11.00 - 15.00 odbędzie się ekologiczna akcja pod hasłem „Drzewko za makulaturę". Każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury z dołączonym kuponem z Dziennika Bałtyckiego otrzyma młodą sadzonkę drzewka lub krzewu.
Organizatorzy przygotowali też niemało atrakcji dla wszystkich odwiedzających, m.in. chętni będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i sprawdzić celność strzelając z łuku. Dla dzieci przygotowano przejażdzki konne. W kuźni przygody będzie można podpatrzeć jak powstają podkowy, a podczas warsztatów papieru czerpanego będzie można porozmawiać z prowadzącą, gdyńską artystką Aleksandrą Bibrowicz - Sikorską. Będzie też Zielona Klasa dla dzieci.
Akcje przygotował Dziennik Bałtycki razem z partnerami - Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku, International Paper Kwidzyn sp. z o.o., Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej sp. z o.o., Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz urzędami miast w Gdańsku i Gdyni.
Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku na tych, którzy przynieśli makulaturę, czekały młodziutkie brzozy, jarzębiny, świerki, lipy, kasztanowce, dęby, sosny, kaliny, świerki i modrzewie. Podczas jednodniowej akcji zebrano ponad 8 ton makulatury.
Dzięki wymianie, na gdyńskich działkach i przed domami posadzono ponad 2 tys. sadzonek drzew.