998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

Mistrzostwa Europy Kendo

W dniach 6-8 maja 2011 r. w Gdyni odbędą się w Mistrzostwa Europy w Kendo.
W ubiegłym tygodniu (8-10 kwietnia) w mieście gościli przedstawiciele Europejskiej Federacji Kendo, którzy ocenili stań przygotowań do zawodów.
Jean Pierre Raick i Emilio Gomez z Europejskiej Federacji Kendo byli pod wrażeniem Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia". Obiekt sprawdził się zresztą podczas ubiegłorocznego turnieju kendo - Baltic Cup. Zyskał również uznanie samych zawodników. Przedstawiciele Federacji zadowoleni byli także z infrastruktury hotelowej.
W majowych mistrzostwach weźmie udział ponad 500 zawodników i zawodniczek nie tylko z Europy, ale i z Afryki (zawodnicy kendo ze Starego Kontynentu rywalizują w strefie europejsko-afrykańskiej). Na liście startowej znajdą się reprezentanci 31 krajów, w tym 20-osobowa ekipa z Polski. O medale walczyć będzie m.in. Bartosz Barylski z klubu YMCA Bushido Gdynia.
Zawodom w Gdyni towarzyszyć będą m.in. nauka kaligrafii i pisma japońskiego. Uczestnicy poznają kulturę Dalekiego Wschodu, a także inne sztuki walki.
Mistrzostwa Europy będą idealną okazją, by poznać bliżej tę współczesną dyscyplinę sportu i sztukę walki, sięgającą swymi korzeniami okresu średniowiecznej Japonii. Celem treningu, oprócz aspektów sportowych, jest dążenie do ćwiczenia umysłu i ciała oraz rozwój osobowości zawodnika. Elementami sprzętu osób uprawiających kendo są: bambusowy miecz i ochronna zbroja.