Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

Nowe porządki w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza

W dniu 28 marca 2011 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraził zgodę na powołanie pana Wojciecha Zielińskiego na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni bez przeprowadzania konkursu.
Stanowisko dyrektora artystycznego Teatru zostanie powierzone Panu Krzysztofowi Babickiemu, który ze względu na swoje zobowiązania zawodowe będzie mógł objąć je z dniem 1 września tego roku. Do tego czasu jednak współpracować będzie z Teatrem w sprawach artystycznych.
Komunikat ten został ogłoszony, 12 kwietnia, podczas konferencji prasowej.
Jak stwierdził prezydent Wojciech Szczurek rozpoczyna się nowa era gdyńskiego teatru. Nowy model zarządzania tą placówką (rozdzielenie funkcji dyrektora naczelnego i artystycznego) stwarza nowe możliwości, zwłaszcza w perspektywie przeniesienia do nowej siedziby. Wcześniej powinien zaowocować repertuarem, który przyciągnie publiczność.
Krzysztof Babicki, pochodzący z Trójmiasta, stawia sobie za główny cel stworzenie oferty repertuarowej dla publiczności całego Trójmiasta, zwłaszcza z myślą o środowisku uczelni Wybrzeża i tzw. klasie średniej. Repertuar - różnorodny: klasyka i nowa twórczość dramaturgiczna, w tym laureaci Festiwalu R@port.
Planuje przyjęcie do zespołu 6 - 7 nowych aktorów. Już zgłosiło swoje zainteresowanie pracą w gdyńskim teatrze 40 aktorów z całej Polski.
21 września na rozpoczęcie sezonu artystycznego Krzysztof Babicki przedstawi repertuar (4 premiery). Pierwsza premiera pod rządami nowego dyrektora artystycznego ma się odbyć w listopadzie, kolejne - pod koniec stycznia, w marcu na Międzynarodowy Dzień Teatru i ostatnia - lekka, z dużą porcją muzyki - na Scenę Letnią w Orłowie.