998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

Zając - marynarz

Ponad tydzień temu na gdyńskiej plaży Śródmieście zagościł prawie 2,5-metrowy zając-marynarz. Choć nie może narzekać na samotność, bo cieszy się ogromnym zainteresowaniem i towarzystwem najmłodszych gdynian, w najbliższą niedzielę (17 kwietnia) dołączy do niego dziesięć małych szaraków, choć niekoniecznie szarych... Dzieci będą mogły dać upust swoim artystycznym talentom i pomalować owe zajączki niczym pisanki. Pracownia malarska będzie urządzona dla nich w kawiarni F. Minga przy Bulwarze Nadmorskim. Zapraszamy o godz. 11.00.
Organizatorzy zapewniają wszelkie malarskie akcesoria, a także fachową opiekę. Po kolorowej zabawie w F. Mindze dzieci będą mogły również pomalować dużego zająca na plaży, który w Gdyni pozostanie do końca kwietnia. Oczywiście, sesje fotograficzne z dziełami sztuki jak najbardziej wskazane.
Z akcją wiąże się też wątek charytatywny. Po pomalowaniu małe zające będzie można kupić, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
Zające to część wielkanocnej kampanii centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu. Po raz pierwszy pojawiły się w nim w 2009 r. W 2011 r. znalazły się nie tylko w Poznaniu, ale wyruszyły dalej, do Wrocławia, Krakowa i Gdyni. Najodważniejsze odwiedziły Győr na Węgrzech, Jyväskylä w Finlandii oraz Brukselę w Belgii.