998 (598) 2011-04-15 - 2011-04-21

Złoty medal gdyńskiego ucznia

9.04.2011 zakończyła się w Sopocie XVIII Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna, do finału której zakwalifikowało się 80 uczniów-najlepszych informatyków z kilkudziesięciu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Pierwsze miejsce i złoty medal w finale Olimpiady zdobył Jan Kanty Milczek - uczeń z klasy III matematyczno-informatycznej w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni (nauczyciel informatyki: Ryszard Szubartowski). Znakomity informatyk z gdyńskiej Trójki z bardzo dużą przewagą pokonał swoich konkurentów zdobywając 570 punktów.
Drugi w kolejności zawodnik, Krzysztof Leszczyński z I LO w Suwałkach, był gorszy od gdynianina o ponad sto punktów. Trzecie miejsce (409 pkt.) zdobył Piotr Bejda z V LO w Krakowie, a czwarte Łukasz Jocz z I LO w Białymstoku (394 pkt.).
Wszyscy ww. laureaci tegorocznej edycji Olimpiady będą reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w Tajlandii w lipcu 2011 roku.