Aktualności

Gdyński modernizm na liście UNESCO – ruszyły konsultacje

Fot. Przemysław Kozłowski

Fot. Przemysław Kozłowski

W poniedziałek, 13 marca wystartowały konsultacje społeczne projektu dokumentu „Gdynia – Wczesnomodernistyczne Centrum Miasta. Plan zarządzania”. Jest to związane ze zgłoszeniem modernistycznego Śródmieścia Gdyni do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Konsultacje będą trwały równo miesiąc – do 13 kwietnia br.


O zgłoszeniu przez Polskę modernistycznego centrum Gdyni do wpisu na światową listę dziedzictwa UNESCO pisaliśmy tydzień temu, informując również, że prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podpisał zarządzenie, w którym zaprasza do udziału w ogólnomiejskich konsultacjach społecznych, tak by wszyscy mieszkańcy mieli możliwość zabrania głosu i wyrażenia swojej opinii na temat projektu. 

Dokument „Gdynia – Wczesnomodernistyczne Centrum Miasta. Plan zarządzania” dopełnia wniosek nominacyjny zespołu modernistycznego Gdyni na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zasadniczym celem Planu Zarządzania jest dokonanie analizy najważniejszych zagadnień, które mogą mieć wpływ na ochronę wartości, które uzasadniają wpisanie Śródmieścia Gdyni na listę UNESCO.

Proces konsultacyjny zakłada zbieranie uwag i opinii gdynian do projektu dokumentu, w tym poprzez formularz konsultacyjny oraz spotkanie z mieszkańcami 5 kwietnia o godz. 17:00 w Gdynia InfoBox. Formularz daje możliwość zgłoszenia własnych uwag i pomysłów dotyczących poruszanych w konsultowanym dokumencie zagadnień.

Konsultacje odbywają się od dziś, 13 marca poprzez Platformę Dialogu i potrwają do 13 kwietnia br.

Granice Śródmieścia Gdyni zgłoszonego do listy światowego dziedzictwa UNESCO
Granice Śródmieścia Gdyni zgłoszonego do listy światowego dziedzictwa UNESCO

  • ikonaOpublikowano: 13.03.2023 15:32
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.03.2023 16:05
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona