Aktualności

Animacja dla każdego - przyjdź na warsztaty do GCA!

Plakat z informacją o warsztatach w GCA: Jak to się kręci? // mat. GCA

Plakat z informacją o warsztatach w GCA: Jak to się kręci? // mat. GCA

15.09.2020 r.

Jak połączyć zabawę z edukacją, a przy okazji zintegrować pokolenia i nauczyć się robić animację? Nic prostszego. Trzeba się zapisać na warsztaty Gdyńskiego Centrum Animacji!
 
Rodzinne warsztaty animacji „Jak to się kręci?” to zajęcia edukacyjno-artystyczne skierowane do dzieci w wieku 8-10 lat oraz dorosłych (także seniorów). Celem zajęć jest stworzenie przestrzeni na kreatywne wykorzystanie ogólnodostępnych narzędzi multimedialnych (na przykład laptopa lub smartfona) w procesie edukacji i twórczej zabawy.
 
„Jak to się kręci?” to projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni. W ramach przedsięwzięcia odbędą się trzy warsztaty z zakresu kreatywnej animacji. Do udziału w każdym ze spotkań zaproszony będzie duet, czyli dziecko plus dorosły. 
 
Jedno ze spotkań będzie szczególne. 27 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Gdyńskie Centrum Animacji przyłącza się do świętowania i zaprasza na wyjątkową wersją warsztatów animacji poklatkowej z udziałem tłumacza języka migowego. Sztuka wizualna daje nieograniczone możliwości ekspresji, niezależnie od kondycji naszego słuchu.

Spotkanie w formule dedykowanej osobom niesłyszącym i słabosłyszącym odbędzie się w niedzielę, 27 września w godz. od 13:30 do 17:30. Na te zajęcia również mogą  przyjść duety - dzieci wraz z opiekunami. 
 
Punktem wyjścia twórczego działania, małych i dużych, będzie Gdynia: ulubione miejsca, przygody i doświadczenia. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze wydrukowanych zdjęć ze swoją podobizną i sylwetką. Postaci będą z materiałów wycinane oraz animowane. Oznacza to, że bohaterami każdego filmu będą jego twórcy - mieszkańcy Gdyni.
 

O warsztatach

Warsztaty z animacji, mat. GCA
Warsztaty z animacji // mat. GCA

Jaki cel przyświeca zajęciom organizowanym przez GCA? Warsztaty  mają za zadanie:

  • promować sztukę filmową oraz umacniać wizerunek Gdyni, jako miasta o filmowych tradycjach,
  • zapoznać z procesem powstawania animacji poklatkowej, począwszy od tworzenia scenariusza filmu, poprzez opracowanie storyboardu, kreowanie postaci, budowę lalek, aż do wykorzystania scenografii,
  • integrować pokolenia,
  • stworzyć okazję do zdobycia nowych umiejętności i zaszczepienia wspólnej pasji.
 

Przydatne informacje

Terminy spotkań:

  • 19 września (sobota), w godz.10:00-14:00,
  • 27 września (niedziela), w godz. 13:30-17:30 (warsztaty dla osób słabosłyszących,niesłyszących z asystą tłumacza języka migowego),
  • 11 października (niedziela), w godz. 11:30-15:30.

Warsztaty odbywają się w Gdyńskim Centrum Animacji przy ulicy Gołębiej 9 i trwają cztery godziny. Wielkość grupy nie może przekroczyć 12 osób (w sumie będzie 6 par, każda złożona z dziecka i opiekuna).

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy można składać za pomocą formularza znajdującego się tutaj.
 
W przypadku pytań można się skontaktować z organizatorami pod numerem telefonu 505 552 115  lub pod adresem mailowym biuro@gca.edu.pl.


Źródło: GCA