Aktualności

Atrakcje dla najmłodszych w Gdyńskim Centrum Kultury

„Marysia ma Rysia” na scenie GCK // mat. prasowe

„Marysia ma Rysia” na scenie GCK // mat. prasowe

07.05.2022 r.

Co nas czeka w najbliższym czasie w Gdyńskim Centrum Kultury? Cały wachlarz atrakcji dla dzieci, młodzieży i całej rodziny. Będzie muzycznie, teatralnie, ale nie zabraknie też rozmów o astronomii i fizyce z cyklu spotkań pod hasłem „Światło Gwiazd”.

 
– W maju i czerwcu Gdyńskie Centrum Kultury wraz z partnerami przygotowało dla najmłodszych cały wachlarz atrakcji. W naszym repertuarze nie zabraknie m.in. spektakli teatralnych, muzyki i tańca, ale także wielu ciekawych rozmów o... gwiazdach. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież razem z rodzicami i opiekunami – zachęca Beata Nawrocka, dyrektorka Gdyńskiego Centrum Kultury. 


Spektakle dla najmłodszych

 
Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej.
 
„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.
 
Spektakle odbędą się w następujących terminach:
 
  • w poniedziałek, 30 maja o godz. 17.00,
  • we wtorek, 31 maja o godz. 9.00 i 11.00,
  • w środę, 1 czerwca o godz. 9.00 i 11.00.
 
Przedstawieniu towarzyszą warsztaty z psychologiem oraz specjalne wydawnictwo wprowadzające.

Przy rezerwacji grupowej (powyżej 15 osób) obowiązuje rabat 20% oraz bezpłatne wejście dla opiekunów.

Preferencje wiekowe: 3-99 lat, czas trwania: 55 minut.
 
Premiera innego spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” odbędzie się 4 czerwca o godz. 12.30 w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Kolejne przedstawienie można zobaczyć w niedzielę, 5 czerwca o godz. 12.30.
 
W niedoczasie zabawy, pośród bezglutenowych ciastek i „dedlajnów” rodziców czasem, trudno się odnaleźć. Trzeba być raz dużym, a raz małym, takim i siakim, pytać, albo nie mówić nic.

Alicja doskonale wie, jak to jest być dzieckiem w świecie wiecznie zajętych dorosłych. Wie też, że ma już tego wszystkiego dosyć, a jedynym, co może jej pomóc, jest przygoda.
 

Artystyczny Klub Malucha

 
To zajęcia muzyczne przeznaczone dla dzieci do drugiego roku życia i ich rodziców lub opiekunów.

Każde spotkanie to niezwykła muzyczna przygoda, która wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem i wpływa na ich przyszłe relacje. Podczas zajęć uczestnicy śpiewają, grają na prostych instrumentach muzycznych, uczą się wierszyków, tańczą (również na rączkach u mamy) i bawią się przy akompaniamencie pianina. Nie brakuje też ćwiczeń logopedycznych, ruchowych oraz dziecięcych masażyków.
 

Artystyczny Klub Rodzica

 
To cykl sobotnich spotkań dla dzieci w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, a przy okazji bawią się i uczą. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00 i trwają około 60 minut.
 
Artystyczny Klub Rodzica odbędzie się w terminach:
 
  • 21 maja „Rodzinna Sensoplastyka®” – kreatywnie się brudzimy,
  • 4 czerwca „Wakacje na działce” – odkrywamy tajemnice przyrody,
  • 18 czerwca „Początek” w reż. Małgorzaty Mach – magiczny spektakl Teatru Baniek.
 

Muzycznie i tanecznie

 
Mała Gdyńska Filharmonia to poranki muzyczne dla dzieci. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.
 
Jeżeli ktoś jest ciekawy, jak wyglądają baletki i co to jest baletowa paczka, powinien wybrać się na niezapomniany poranek muzyczny dla dzieci pt. „Baletowe opowieści z Jasiem i Małgosią”. Wydarzenie odbędzie się 15 maja o godz. 11.00.
 
Najmłodsi poznają bajkowy świat Jasia i Małgosi, w którym mieszka leśny głos, dwa niesforne kotki, Baba Jaga i leśne skrzaty.
 
Na scenie usłyszymy i zobaczymy: Karolinę Klawitter – sopran, Donatę Zuliani – mezzosopran, Aleksandrę Szymczewską – fortepian oraz Tancerzy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej z Gdańska.
 
Z kolei 12 czerwca o godz. 11.00 Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na „Muzyczne przeboje z bajkowego ekranu”. Podczas koncertu usłyszymy utwory z filmów Walta Disneya.

W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego usłyszymy m.in. Meridę Waleczną, Pocahontas, Roszpunkę z „Zaplątanych” i Herkulesa. Wystąpi wokalistka młodego pokolenia, absolwentka Wydziału Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku – Patrycja Ziniewicz.
 

„Światło Gwiazd”

 
Cykl „Światło Gwiazd” to spotkania z astronomami i fizykami z Obserwatorium i Fundacji Aleksandra Jabłońskiego.
 
Czy latem możemy zmarznąć, a zima może być gorąca? Od czego zależy temperatura i czego jest miarą? Czy można ją zobaczyć? W jaki sposób zmienić stan skupienia i szybko zrobić lody? Czy da się złapać płomień? Przekonamy się o tym już 23 maja o godz. 11.00 podczas spotkania pt. „Ciepło-zimno”.
 
Wydarzenia jest dedykowane dzieciom powyżej 12. roku życia.
 

Teatrzyk Młodego Artysty

 
Podczas tego wydarzenia młodzi artyści mogą wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz lub zbudować auto z patyków.

Kiedy?

  • 8 maja o godz. 11.00,
  • 16 czerwca o godz. 11.00.
 
Więcej informacji i rezerwacje oraz bilety są dostępne na stronie Gdyńskiego Centrum Kultury oraz Facebooku.