Aktualności

Batushka na Helliad Fest 2019

Batushka to ostatni zespół, który wystąpi 24 sierpnia podczas Helliad Fest w Gdyni // fot. materiały prasowe

Batushka to ostatni zespół, który wystąpi 24 sierpnia podczas Helliad Fest w Gdyni // fot. materiały prasowe

08.04.2019 r.

Znamy już wszystkie gwiazdy, które 24 sierpnia wystąpią w Gdyni podczas głównego dnia festiwalu Helliad Fest 2019. Na dwóch scenach pojawi się wtedy w sumie dziewięć zespołów. Stworzą one mieszankę mocnych brzmień. Jako ostatnia dołącza do nich grupa Batushka.
 
Końcówka sierpnia w Gdyni zapowiada się głośno. Park Kolibki wypełnią wtedy ciężkie death, black i doom metalowe dźwięki. A wszystko za sprawą pierwszej edycji Helliad Fest 2019. Głównego dnia festiwalu zagrają: Satyricon, Decapitated, Obsucre Sphinx, Blindead, Slagmaur, Blaze of Perdition, Thy Disease i Desolator. Razem stworzą niepowtarzalną polsko-skandynawską mieszankę różnorodnych brzmień. Do tego mocnego składu dołączy także zespół Batushka, który z pewnością zelektryzuje fanów black metalu. Tym samym poznaliśmy już wszystkie dziewięć grup, których będzie można posłuchać w Gdyni.

Helliad Fest 2019 to pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu, którego celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, łączącej wysoki poziom polskiej sceny metalowej z kolebką ciężkich dźwięków - Skandynawią.

Festiwal rozpocznie się 23 sierpnia od klubowego dnia poprzedzającego. Pod wspólnym logiem Helliad Fest, będzie można zobaczyć sześć zespołów. Główny festiwalowy dzień to jednak 24 sierpnia. I to właśnie wtedy wystąpi wymienione wyżej dziewięć zespołów. Bilety na festiwal są dostępne tutaj.

Helliad Fest to jednak nie tylko wielkie święto muzyki. Chodzi w nim również o promocję więzi rodzinnych i społecznych, które są bliskie kulturze skandynawskiej. Dlatego specjalnie dla najmłodszych uczestników wydarzenia, organizatorzy przygotują specjalną strefę Kids Zone. Rodzice będą tam mogli spokojnie zająć się swoimi maluchami.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia można znaleźć na facebookowym profilu festiwalu oraz na oficjalnej stronie https://helliad.com.
 

Batushka

To projekt blackmetalowy, który swoją sławę zawdzięcza aurze tajemnicy otaczającej zespół. A to dlatego, że muzycy występują w maskach. Batushkę charakteryzuje liryczny charakter utworów połączony z licznymi odwołaniami do religii prawosławnej. Wydana przez nich w 2015 roku „Litourgiya” przyniosła im rzesze fanów.